Sabah-atv grevi yeniden başladı

Sabah Gazetesi, ATV ve dergi grubunun da içinde bulunduğu 154. gününde mahkeme kararıyla durdurulan grev, Yargıtay'ın kararı bozmasıyla yeniden başladı

Sabah-atv grevi yeniden başladı

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Ercan İpekçi, Türk-İş İstanbul 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak, Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin ile bazı sendika temsilcileri, Sabah gazetesi ve ATV’nin Balmumcu’da bulunan binası önünde bir araya geldi.

Bina girişine sendika temsilcileriyle "Bu iş yerinde grev vardır" yazılı pankartı asan İpekçi, geçen yıl 13 Şubatta başlattıkları mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

"Sabah Gazetesi ve ATV’de başlatılan 154 günlük grev süresince işverenlerin yapmadıkları kötülüğün kalmadığını" öne süren İpekçi, başlatılan greve destek verdikleri için işlerinden çıkartılan 10 kişiden 9’unun mahkeme kararlarıyla geri dönme hakkını elde etmelerine rağmen işveren tarafından tazminatları ödenerek işbaşı yaptırılmadıklarını ve işlerine son verildiğini kaydetti.

Grup, daha sonra sloganlar eşliğinde grevi yeniden başlattı. Sabah ve ATV’nin Ankara temsilciliklerine de grev pankartı asıldı.