Sabır da bir yere kadar

Bahçeli, 6'ncı kez genel başkan seçildiği MHP Kongresi'nde hükümeti ağır eleştirdi

09 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) dün, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda 9’uncu Olağan Büyük Kurultayı’nda, genel başkanını seçti. 1225 delege sandık başına gitti. Devlet Bahçeli, 5 dönem genel başkan olanların yeniden seçilemeyeceğini öngören parti tüzüğünde yapılan değişikliğin ardından 1171 delegenin oyuyla 6’ncı kez genel başkan seçildi.

1000 YILLIK HESAPLAŞMA

Bahçeli, teşekkür konuşmasında Demokratik Açılım için şunları söyledi: “Bu tam bir hesaplaşmadır. Türk milleti ile bin yıldır kapanmamış tarihi bir hesaptır. Anadolu’yu kaybetmiş Bizanslı Diyojen’in, Alparslan’la 938 yıllık hesabıdır. Haçlı Komutanı Komnenos’un, Kılıçarslan’la 913 yıllık hesabıdır. İstanbul’u kaybeden Konstantin’in, Sultan Fatih’le 556 yıllık hesabıdır. Anadolu’dan defolup gitmiş yedi düvelin, Mustafa Kemal’le 87 yıllık hesabıdır. Yıkım anlaşması Sevr’in, kuruluş anlaşması Lozan’la hesaplaşmasıdır. Bunun adı ve tanımı 9’uncu haçlı seferidir. Tarih, millet, İslam, vatan, Türkçe yargılanmaktadır. İşbirlikçileri içimizdedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı, başka başkentlerde yazılmış, kan, gözyaşı, zulüm ve acıya neden olan senaryoların bölgemizdeki teşrifatçısıdır.”

TEHDİT GİBİ SÖZLER

“Yurdum, vatanım, bayrağım, milletim diyebilen hangi vicdan bunu sineye çekebilir?” diyen Bahçeli şöyle devam etti: “Sizlere faşist denildi, aldırmadınız. Tabela partisi denildi, dönüp bakmadınız. Yavru muhalefet denildi, umursamadınız. Kafatasçı denildi, ırkçı denildi, gülüp geçtiniz. Bunlara takılmadınız, yolunuza devam ettiniz. Çünkü hiçbiri siz değildiniz. Ama sabır da bir yere kadar, tahammül bir noktaya kadar. Bizim dayandığımız ilkeler; tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet ve tek dil ülküsüdür. Bunlar da bizim kırmızı çizgilerimizdir. Varsa cüret etmek isteyen, bu değerleri çiğnemeye yeltenen, buradan açıklıyorum ki; ayaklarını denk alsınlar. Buna izin vermeyiz.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;