Saçan: Mahkemeye güvenmiyorum

Saçan: Mahkemeye güvenmiyorum

12 Ekim 2009, Pazartesi 11:51
A A

İkinci Ergenekon Davası’nın 8. duruşması görülmeye başlandı.

İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesinde yapılan duruşmaya Adil Serdar Saçan ve Tuncay Özkan’ında aralarında bulunduğu 50 tutuklu sanık katıldı. Ayrıca duruşmada 11 tutuksuz sanık ve sanık avukatları katıldı.Duruşmada tutuklu sanıkların talepleri dinleniyor.

“FOTOĞRAFLAR BASINDA YER ALDI"

Organize Suçlarla Mücadele Şubesinin eski müdürü, tutuklu sanık Adil Serdar Saçan, İstanbul Emniyeti İstihbarat Şubesinde görevli polislerin düzenlediği iftar yemeğine Ergenekon Davası’na bakan hakimlerin, savcıların katıldığını ve bu yemekte çekilen fotoğrafların basında yer aldığını söyledi.

“BAŞSAVCI AYKUT CENGİZ ENGİN’İ YEMEĞE DAVET ETTİM"

Adil Serdar Saçan, 25 yıl emniyete hizmet ettiğini belirterek, "Ben de görevdeyken Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin’i yemeğe davet ettim. Ancak Başsavcı Aykut Cengiz Engin yemeğe katılmanın etik olmadığını söyledi. Yemeğe katılmadı. Şimdi soruyorum size mahkeme heyetine ben gerçeği nasıl anlatırım. Bazı Fettulahçı polislerin gerçeğe aykırı rapor tutuklarını nasıl söylerim" şeklinde konuştu.

“NEDEN BEN GÖREVDEYKEN BENİMLE YEMEK YEMEDİNİZ"

Adil Serdar Saçan mahkeme heyetine güvenemediğini vurgulayarak, "Size neden güvenemediğimi de açık açık söylüyorum.Onlarla oturup yemek yediniz. Neden ben görevdeyken benimle yemek yemediniz? Ben kötü adam mıyım? " şeklinde konuştu.

“DAVETİNİZE UYARDIK"

Mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese de, “sizin de görevli olduğunuz zamanlarda davete katılırdık. Davetinize uyardık" dedi.

“SİZDEN ADALET BEKLEMİYORUM"

“Siz nasıl katıldınız bu davete" diyen Adil Serdar Saçan, "Örneğin Karakol amiriye mafya babası oturup çay içerse mağdur nasıl şikayetçi olur. Sizden adalet beklemiyorum. Benim gizli tanıklarla ilgili talebim var. Bizim davamızda gizli tanıkların pişmanlık yasasından yararlanıp yararlanmadığının sorulmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

“PAŞALAR NEZARETHANEYE ATILMADI"

Saçan, "Ben terör suçlamasıyla tutuklandım. Nezarete atıldım. Paşalar nezarethaneye atılmadı. Ben neden nezarethaneye atıldım. Bakın neden beni nezarete attınız demiyorum. Çünkü fetulahçılar yaptı" diye konuştu.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;