Saçlarından sıkılan ama değiştirmeye cesaret edemeyenler için öneriler

Hepimizin zaman zaman saçlarından sıkıldığı ve değişiklik istediği anlar oluyor, aklımızdan uçuk kaçık fikirler geçebiliyor...  Bazen bir cesaret geliyor uygulamaya geçiyoruz, bazen de lafta kalıyor. Uygulandığında pişmanlık yaratıp depresyona kadar götürebiliyor. Hal böyle olunca biz de sizler için risk almadan yapabileceğiniz yöntemleri derledik...  

27 Eylül 2017, Çarşamba 13:28
A A

1- Kendinizden ve ne istediğinizden tam anlamıyla emin olamıyorsanız büyük değişikliklerden uzak durmalısınız. Bir süre ne istediğinizden emin olmak için kafanızda ki değişikliği askıya alın ve kendinizi dinleyin.  

2- Kahkül kullanımı değişiklik için hemen ilk akla gelenlerden biridir. Fakat kahkül her yüz tipine yakışmadığı gibi geri dönüşü oldukça zordur. Kestirdiğiniz saçların uzayıp eski formuna kavuşması oldukça fazla zaman alıp sizi bu duruma pişman edebilir. Bu nedenle ilk önerimiz postiş kahküller. Postiş kahküller sayesinde hem modelin yakışıp yakışmadığından emin olabilir hem de istediğiniz zaman kahkül kullanıp istediğiniz zaman kendi saçınızla devam edebilirsiniz. İyi bir postiş kahkül tercih ederseniz saçınızdan ayırt edilmeyecektir.   

3- Postiş almak yerine saçınızın ön kısmından bir tutam saç ayırıp katlayın, tel tokalarla sabitleyerek kahkül havası verebilirsiniz. İnce telli saçlarda çok başarılı bir görüntü edemeyebilirsiniz ama kalın telli saçlarda işe yaradığı söyleniyor.  

4- Saçlarınızın kısalığından sıkıldıysanız çıt çıt yada atkuyruğu postiş modellerine bakmanızı tavsiye ederiz. Kullanım açısından kolay olduğu kadar büyük değişiklik hissetmenizi sağlarlar. Ayrıca kaynak işlemlerinde saçınız zarar görebilir ama bu tercihler saç diplerinize minimum zarar verir.  

5- Renkli boncuk kaynaklar bu yıl hem çok moda hem de saçınıza bir işlem uygulanmadan kullanılabiliyorlar. Bu sayede bambaşka bir havaya sahip olabilirsiniz. Bu seçenek değişiklik isteyen kadınların en çok tercih ettiği seçenekler arasına girmeyi başardı.  

6- Geçici sprey boyalarda değişiklik isteyen kadınların en çok tercih ettiği ürünler arasına girdi. İstediğiniz rengi 1 ile 2 hafta arasında kullanmanızı sağlayan geçici sprey boyaların çok canlı bir görüntüsü var.  

7-  Saç ayrım yönünüzü değiştirin. Saçlarınızı her zaman ayırdığınız yönün tam tersi yöne ayırmak size ayrı bir hava katacak ve değişiklik hissetmenize fayda sağlayacaktır.  

8- Örgü ipler ve boncuklar kullanabilirsiniz. Bu seçeneğin tarzınıza uygun olması önemli tabii. Örgü ipleri her tarz kaldırmayabilir. Kış aylarında oldukça popüler olacak bu seçenek sizin tarzınıza uygunsa denemenizde fayda olacaktır.  

9- Saç aksesuarları kullanabilirsiniz. Bu yaza damgasını vuran trendlerden biri de saç aksesuarları oldu. Kışın da saçlarınızı hareketlendirmek için saç küpelerini tercih edebilirsiniz.  

10- Kullanım stilinizi değiştirin. Her zaman düz saç kullanıyorsanız arada yapacağınız dalgalı saçlar sizi farklı hissettirecektir. Ayrıca bu yılın çok modası doğal dalgalı atkuyruğu modellerini de deneyebilirsiniz.  

11- Saçlarınıza bakın ve düzenli olarak uçlarından kestirmeye özen gösterin. Bu durum hem saçlarınızın daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar hem de kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.