Saddam iki defter vasiyet yazmış

Irak'ın devrik devlet başkanı Saddam Hüseyin'in idam edilmeden önce kendi el yazısıyla iki defter dolusu vasiyet yazdığı öğrenildi

04 Kasım 2009, Çarşamba 17:30
A A

El Cezire’nin internet sitesindeki haberde, Saddam Hüseyin’in idam edilmeden önce kendi el yazısıyla, "Saddam’ın vasiyeti" adı altında vasiyet yazdığı bildirildi. Haberde, bu vasiyetle, Saddam’ın hapishanede tuttuğu günlükler, kendisiyle ilgili kaleme aldığı önemli notlar içeren belgeler, dört sandık evrak ve özel eşyalarının geçen aylarda, Ürdün’de yaşayan kızı Rağde’ye teslim edildiği kaydedildi.

Saddam Hüseyin’in avukatlarından Arif Badi, Hüseyin’in, idam edilmeden saatler önce, kaldığı hapishane hücresinde, kendisine yakın gördüğü avukatlarına, ailesine teslim edilmek üzere önemli evrak ve günlüğünü verdi.

Saddam’ın kaleme aldığı notların bir sır olduğunu ifade eden Arif Badi, kendisiyle beraber diğer avukatları Bedir Avad Bendari ve Davut Fevzi’nin, idam edilmesinden dakikalar önce Saddam ile görüştüklerini ve Saddam Hüseyin’in kendilerinden, Irak’ı hemen terk etmelerini istediğini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;