Sadece 10 dakikada adım adım kusursuz makyaj

Günlük yaşam koşuşturmacası içinde zamansızlık yaşadığımız en büyük dertlerden biri. İster sabah erken işe yetişmeye çalışırken isterseniz gece dışarı çıkarken hem zamandan kazanıp hem de ışıltılı ve kusursuz makyaj yapmak için çok fazla vakit harcamadan izleyeceğiniz adımları sizin için derledik. 

23 Şubat 2018, Cuma 16:15
A A
Makyaj öncesi hazırlık

Makyaj öncesi hazırlık

Kusursuz bir makyaj için en önemlisi cildimizdir. Temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilt üzerine uyguladığınız fondöten veya BB krem kusursuz şekilde dağılarak doğal görünür. Bu nedenle ilk adımınız günlük olarak kullandığınız yüz temizleme ürününüzle yüzünüzü yıkamak ve ardından da cilt tipinize uygun bir kremle cildinizi nemlendirmek olmalıdır.

Pürüzsüz tenin sırrı

Pürüzsüz tenin sırrı

Kusursuz bir ten makyajı için olmazsa olmaz şey cilt tipinize uygun ürün seçmektir. Yağlı ciltler pudra içerikli su bazlı fondötenler, kuru ciltler için ise, içerisinde nemlendirici bulunan BB krem ve fondötenler uygun olacaktır. Pürüzsüz ve kusursuz bir tenin sırrı ise cilt ürününüzü nasıl dağıttığınızda saklı. Islak ve yumuşak bir makyaj süngeriyle hem fondöteninizi güzelce cildinize yedirebilir hem de bu işlemi kısa sürede yapmış olursunuz.

Etkileyici gözler için 2 dakika

Etkileyici gözler için 2 dakika

Kahve tonlarında farlar tartışmasız her göz rengine yakışan renklerdir. Karıştırma fırçasına aldığınız bronz kahve bir far tüm göz makyajınızın kurtarıcısı olabilir. Gözün katlanma bölgesine hızlıca dağıtılmış kahve tonlarında bir far gözlerinize derin bakışlar kazandırabilecektir. Ardından siyah bir göz kalemini gelişi güzel şekilde kirpik dibinize uygulayıp bolca rimel sürerek pratik bir şekilde fakat uğraşılmış gibi görünen kusursuz bir göz makyajına sahip olabilirsiniz.

Yanaklarda sağlıklı görünüş için sıcak tonlar

Yanaklarda sağlıklı görünüş için sıcak tonlar

Kusursuz bir makyaj için sağlıkla ışıldayan, ısıtılmış yanaklar vazgeçilmezdir. Makyajınızı tamamlarken allık seçimi büyük önem taşımaktadır. Buğday ve esmer tenler şeftali, bronz tonları; beyaz tenler ise toz pembe ve natürel tonları tercih etmelidirler. Tombul bir fırçayla hafifçe yanaklarınızda gezdirdiğiniz allık sizi gün boyu kusursuz gösterebilir.

Dudaklar makyajın odak noktası

Dudaklar makyajın odak noktası

Dudaklarınız makyajınızın en can alıcı noktalarından birini oluşturur. Hem ‘’Rujum tüm gün dayansın ve kusursuz dursun.’’ hem de ‘’Vaktim yok hızlıca rujumu sürmem lazım.’’ diyorsanız makyajınızda sünger aplikatör uçlu mat rujlara yer verin. Küçük uygulama başlıklarıyla kolayca sürebileceğiniz bu rujlar mat görünüşleriyle uzun süre kusursuz görüntüsünü koruyor.

Son dokunuşlar

Son dokunuşlar

10 dakika gibi kısa bir sürede yaptığınız makyajın son dokunuşları sizi tamamıyla kusursuz gösterebilecek. Makyajın sonuna gelirken yüzünüzün belirli yerlerine dokundurduğunuz aydınlatıcı, makyajınızı mükemmel şekilde tamamlayacak. Elmacık kemiklerinin üstüne, göz pınarlarına, kaş kemiğine ve burun ucuna hafifçe dokundurulan aydınlatıcı size kusursuz bir makyaj görünümü sağlayacak.