Sadece bir yüzük için!

Erzurum'da yalnız yaşayan Fikriye Kaya (76) evine giren kar maskeli bir kişi tarafından dövüldü. Polis, yaşlı kadına saldırıp parmağındaki altın yüzüğü alan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı

18 Şubat 2015, Çarşamba 12:08
A A

Merkez Palandöken ilçesine bağlı Kazım Yurdalan Mahallesi'ndeki tek katlı evde yalnız yaşıyan Fikriye Kaya’nın 16 Şubat akşamı kapısı çalındı. Fikriye Kaya, kapıyı açar açmaz yüzü maskeli bir kişinin sopalı saldırısına uğradı. Yaşlı kadının mutfağa sürükleyen saldırgan, burada başına defalarca sopayla vurdu.

Kanlar içinde kalan Fikriye Kaya’nın parmağını kırıp, altın yüzüğünü alan saldırgan, daha sonra da saçından tutup sürükledi. Oturma odasına getirip, para ve cep telefonunu istediği Kaya’nın parası olmadığını söylemesi üzerine cep telefonunu alarak kaçtı.

Bir süre sonra kendine gelen Fikriye Kaya, sürünerek kapıya kadar çıktı ve komşularından yardım istedi. Olay yerine gelen ambulansla Palandöken Devlet Hastanesine kaldırılan Kaya’nın sağ kolu, sol yüzük parmağı ve burnunda kırık, sol bileğinde çatlak tespit edildi. Olay yerinde inceleme yapan polis Fikriye Kaya’nın hastanede ilk ifadesini aldı.

Yüzü moraran Kaya, saldırganın uzun boylu olduğunu maske taktığı için yüzünü göremediğini belirterek, şunları söyledi:

"İki ayda bir 500 lira dul maaşı alıyorum. Belediyenin verdiği kömürle ısınıp yine onların verdiği ekmekle karnımı doyuruyorum. Darbelerin etkisiyle bayılmışım. Uyandığımda sürünerek komşulara haber verdim. Canıma kasteden kişinin yakalanmasını istiyorum. Altın yüzüğümü kefen parası için saklıyordum. Eşim 26 yıl önce öldü. 6 çocuğum var hepsi evli ve başka yerde oturuyorlar. Çocuklarım huzurevine gitmemi kabul etmiyor. Devletin  imkanı varsa bana bir bakıcı versin en azından yanımda durur ve bana arkadaş olur."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;