Sadettin Saran madenci oluyor

Sadettin Saran madenci oluyor

28 Ekim 2009, Çarşamba 11:04
A A

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, iş adamı arkadaşı Nejat Çuhadaroğlu ile birlikte Kastamonu’ya geldi. Enerji yatırımlarına yöneldiklerini belirten Saran, Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde Krom Madeni çıkartacaklarını belirtti.
Saran, Global krizin dünyayı çok etkilediğini, Türkiye’nin daha önceki yıllarda yaşadığı krizlerde tecrübe kazandığını ve dünyada bu krizden en az etkilenen ülke olacağını söyledi.
Saran, global kriz içinde Türkiye’nin durum değerlendirmesi yapıldığında durumun iyi olduğunu fakat genel olarak değerlendirildiğinde ise kötü olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Krize rağmen Türkiye’nin durumu diğer Avrupa ülkelerine göre iyi. Çok iyi olmasa da iyi. Ve bu krizden diğer ülkelere nazaran çok daha az bir zararla çıkacağız. Bizde zararla çıkacağız. Herkesin dediği gibi çok uzun sürmeyecek ama kısa da sürmeyecek. Kriz geçtikten sonra bile bunun sıkıntıları devam edecek. Kanımca bir iki seneyi bulur. Türkiye bu krizden diğer ülkelere göre daha iyi konumda. Ülke olarak bir tecrübemiz var. İşadamlarımızın tecrübesi var. 3-4 tane kriz yaşadık. Türkiye genç nüfusuyla büyüyen bir ülke. Bu açıdan panik yapacak bir durum yok."

KASTAMONU’DAN KROM MADENİ ÇIKARTACAK

Saran Holding olarak enerji yatırımına yöneldiklerini belirten Sadettin Saran, Mersin ve Erzurum’da iki adet HES projesine başladıklarını, Kastamonu’dan da Krom Madeni çıkartacaklarını bildirdi.
Kastamonu’yu çok beğendiğini de dile getiren işadamı Saran, daha önce de 7-8 defa Kastamonu’ya geldiğini ifade ederek "Kastamonu’yu değişmiş, gelişmiş ve daha güzel buldum. Kastamonu bozulmamış doğasıyla, ormanlarıyla, denizi ve Ilgaz Dağıyla mükemmel bir vilayet. Bana göre Kastamonu yükselen bir değer" dedi.
Saran sözlerinde futbola da değinerek, hedefinin Fenerbahçe’ye başkan olup, Fenerbahçe’yi bir dünya kulübü yapmak olduğunu da söyledi.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;