Saffet Sancaklı'dan Rasim Ozan Kütahyalı'ya: Şerefsiz oğlu şerefsiz

MHP'nin sporcu kökenli ve Balkan Türkü milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı'nın inanılmaz sözlerine sert yanıt verdi. Saffet Sancaklı, Beyaz TV sahibi Osman Gökçek'i de arayıp tepki gösterdi. Rasim Ozan Kütahyalı'nın çirkin ifadeleri Boşnak ve Rumeli derneklerini de hareket geçirdi!

20 Kasım 2017, Pazartesi 18:46
Saffet Sancaklı'dan Rasim Ozan Kütahyalı'ya: Şerefsiz oğlu şerefsiz
Beyaz TV'nin spor yorumcusu gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı'nın canlı yayında Boşnakların adının geçtiği çirkin bir ifade kullanması üzerine, Balkan Türkü olan MHP Kocaeli Millietvekili Saffet Sancaklı, çok sert tepki gösterdi.
 

"HABERİM YOK"


Beyaz TV'nin sahibi Osman Gökçek'i sabah erken saatlerde telefonla aradığını söyleyen Saffet Sancaklı: "O şahsın ekrandan alınmasını istedim" dedi. Saffet Sancaklı, Osman Gökçek'in kendisine "haberim yok olaydan" dediğini kaydetti.

Rasim Ozan Kütahyalı'ya ateş püsküren Saffet Sancaklı Turkiye Gündemi yazarı Müşerref Seçkin'e şu açıklamayı yaptı. "Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım."


 

ÖZÜR DİLEDİ AMA...


Rasim Ozan Kütahyalı ise olayla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Kamuoyuna açıklama:

Olay şöyle gelişti:Dün bana yapılan şaka sonrası bayılır gibi oldum ve Ahmet Çakar beni kusturmaya çalışarak müdahele etti.O sırada kendime geldiğimde internetten böyle bir kusturma yöntemi var Çakar da onu yapıyor diye yorumlar okudum.Hayatımda ilk kez duyduğum bir laftı.Bunu da canlı yayında geyik olsun diye söyledim.

O sözle kastım Çakarın beni kusturmaya çalışması olaydı.Ama bir baktım iş nerelere gelmiş.Hayret ettim.Bu gece de bu konuda canlı yayında açıklama yapacağım. 

Yaptığım konuşmadan cımbızlanan sözün her ne nedenle olursa olsun maksadını aştığını gördüm. Bu saçma olaydan dolayı başta Boşnak kardeşlerim olmak üzere tüm incinen izleyicilerimizden özür dilerim. Bir kişi bile incinse çok üzülürüm. Beyaz TV ailesinin içinde bulunan tüm kardeşlerimizi de bu vesileyle üzdüğüm için de özür dilerim. Çünkü hiçbiri benim vesilemle saldırı görmeyi hak etmiyor bu olayda.

(Yeni Alanya Gazetesi)
 

Rasim Ozan'a Boşnak ve Rumeli derneklerinden çok sert tepki! 


Yapılan açıklamada, "Beyaz Futbol programını yapan ve sunan tüm ekibi kınıyor; bu iğrenç sözleri sarf eden Rasim Ozan Kütahyalı hakkında Adli makamlara başvuru yapacağımızı ve sürecin takipçisi olacağımızı beyan ederiz" denildi.


HİDAYET TÜRKOĞLU'NDAN SERT TEPKİ


Rasim Ozan Kütahyalı'nın dün akşam yaptığı ve büyük tepki alan yorumlarına Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'ndan da çok sert tepki geldi

Hidayet Türkoğlu'ndan Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepkiHidayet Türkoğlu'ndan Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepki