Sağlam: Galatasaray'ı yeneceğiz

Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş'ı İnönü'de Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yendiklerini belirterek, Galatasaray'ı da İstanbul'da yeneceklerini söyledi

Sağlam: Galatasaray'ı yeneceğiz

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, orta saha oyuncusu Bekir Ozan Has ile birlikte Özel İlkbahar İlköğretim Okulu öğrencileriyle buluştu.

Sağlam, pazar günü oynayacakları Galatasaray karşılaşması ile ilgili soruya ise, "Beşiktaş'ı İnönü'de yendik. Fenerbahçe'yi Kadıköy'de yendik. İnşallah Galatasaray'ı da Ali Sami Yen'de yenip, şampiyonluk yolundaki büyük bir engeli aşacağız" dedi.

 "BURSASPOR İÇİN OLUMSUZ ŞEYLER SÖYLEDİLER"

Birçok takımdan gelen teklifi kenara iterek Bursaspor'a geldiğini belirten Sağlam, "Bana, 'Neden Bursa'yı tercih ettin? Orası çok sıkıntılı bir takım' diye olumsuz şeyler söylediler.

Ama bu ülkede Trabzon'dan başka Anadolu'dan şampiyon çıkacaksa bunun Bursaspor olacağını herkes biliyor. Her antrenör ve futbolcu burada görev yapmak ister.

Geldiğimde küme düşme korkusu yaşayan takımda, kendi potansiyelini ortaya çıkaran, sahaya yansıtan bir grup olduk. Geçtiğimiz sezon ligin son maçına kadar Fenerbahçe ve Galatasaray ile birlikte UEFA Avrupa Ligi'ne katılmayı kovaladık" dedi.

"ŞAMPİYONLUK YAŞATACAKLAR"

Ligin bitimine 1 aylık zaman kaldığına dikkat çeken başarılı çalıştırıcı konuşmasının devamında, "Ben futbolcularıma sonuna kadar inanıyorum. Onlar takımı buralara getirdilerse, bundan sonra biraz daha fedakarlık yapıp, sorumluluk alıp, 47 yıldır beklenen şampiyonluğu yaşatacaklardır.

Biz çok çalıştık. Herkes izin yaparken, bu çocuklar sızlana sızlana antrenman yaptılar. Herkes yazın denize girerken, bu arkadaşlarımız 40 derecede koştular" dedi.

"OKUL HAYATINIZDAN TAVİZ VERMEYİN"

Öğrencilere taviseyelerde de bulunan Ertuğrul Sağlam, "Ben okuldayken çok başarılıydım. Spor Akademisi'ni bitirdikten sonra yüksek lisansımı tamamladım.

Ondan önce de bıraktığım Metalurji Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği var. Dolayısıyla futbol oynarken 7 sene eğitim hayatım sürdü. Tabii ki koyla değil ama insan istediği zaman eğitim hayatı ile spor hayatını birlikte yürütebilir. Ama spor hayatınızı eğitimle desteklerseniz her şey daha kaliteli olur" diye konuştu.

"EN KEYİF ALDIĞIM MAÇ FENERBAHÇE MAÇIYDI"

Bir öğrencinin 'Unutamadığınız maç var mı?' sorusunu yanıtlayan Sağlam, "İlk kez A Milli olduğumda Norveç'i benim attığım 2 golle yenmiştik.

Bu sene Fenerbahçe maçında son saniyede yediğimiz golle üzülmüştük. Ama Fenerliler sevinmesin. En keyif aldığımız maç da 2-0 geriden gelerek 3-2 yendiğimiz Fenerbahçe maçıydı" dedi.

Emre KOŞAK/BURSA (DHA)

2