Sağlam hakemlere yüklendi

Ertuğrul Sağlam, ilk maçta net gollerini vermeyen Hüseyin Göçek ve bu maçta verilmeyen penaltı için Cüneyt Çakır'a "Şimdi ne düşünüyorlar?" diye konuştu

12 Şubat 2010, Cuma 05:00
A A

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, İstanbul’da oynadıkları ilk maçta alınan 3-0’lık yenilginin, ikinci maçı çok zor hale getirdiğini söyledi.

İstanbul’daki maçın ardından ve Bursa’daki maç öncesi son basın toplantısında, Bursaspor’un kalitesi, oyuncularının yeteneği ve yüreğinin bu turu geçecek yeterlilikte olduğunu söylediğini hatırlatan Sağlam, şöyle konuştu:

"Maça iyi başladık ve aradığımız golü bulduk. İkinci golü bularak devreyi istediğimiz gibi bitirdik. İkinci yarı durumu 3-0 yaparak ilk maçtaki skoru dengeledik. Ancak son 15 dakika hakemin de devreye girmesiyle rakip sahaya giremedik. Hakem Cüneyt Çakır, ikili mücadelelerde taktir haklarını hep Fenerbahçe lehine kullandı."

"ÇAKIR VE GÖÇEK ŞİMDİ NE DÜŞÜNÜYOR?"

Konuşmasının son bölümünde iki maçtaki hakemleri eleştiren Sağlam, şöyle devam etti: ’Şimdi soruyorum; ilk maçta bariz golümüzü vermeyen Hüseyin Göçek ve yardımcısı bu maçı seyrettikten sonra ne düşünüyor? Deniz’in elle alıp taşıtığı topa penaltı veremeyen Cüneyt Çakır neler düşünüyor?

Bu kadar insanın emeğine yazık değil mi? Ufak gibi görünmesine karşın iki maçtaki hatalar bu takımın milyonlarca dolar kaybetmesine, belki de tarihinde birkaç kez yakalayabileceği başarılara engel oluyor. Kendilerini vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum, Fenerbahçe’yi de tebrik ediyorum."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;