www.posta.com.tr
  • Açılış sayfam yap
  • Üye Girişi
  • Canlı Skor
  • RSS
  • Mobil
  • ALTIN129,7930 %0,34
  • BIST75406 %0,22
  • EURO3,3338 %-0,24
  • USD2,9883 %-0,97

İktidarsızlığa şok çözüm!

2025'te 222 milyon erkek iktidarsız olacak! Ama yeni teknik cinsel sorunları çözüyor, sperm sayısını çoğaltıyor...

29 Eylül 2010 - 14:57
Yazı Boyutu:
x

Dünya genelinde 152 milyon erkek sertleşme sorunları yaşıyor. Evlilikler, ilişkiler cinsel performans düşüklüğüyle zedeleniyor, kopma noktasına geliyor. Korkunç olanı ise bu rakamın 2025 yılında 222 milyonu bulmasının tahmin edilmesi!

Çağımızın hastalığı obeziteyle bağlantısı bulunan iktidarsızlık ve sertleşme probleminin çözümü Türkiye'ye yeni gelen tedavide mi?..

Kardiyovasküler Anestezi Beslenme ve Antiaging Uzmanı Dr. İsmail Ağar, HaberTürk'ün, “Focus Şok Dalga” tedavisiyle ilgili sorularını yanıtladı...

Erkeklerin en büyük sorununun sertleşme ve iktidarsızlık olduğunu biliyoruz. Elinizde bununla ilgili rakamsal veriler var mı?

Evet. Dünya genelinde 152 milyon erkek sertleşme sorunları yaşıyor. Bu rakamın 2025 yılında 222 milyonu bulması bekleniyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) cinselliği; "Fiziksel, duygusal, zihinsel ve sosyal bileşkeleri pozitif yönde bütünleştiren, zenginleştiren ve kişiliği, iletişimi, sevgiyi geliştiren bir bütünlük" olarak tanımlıyor. Oysa dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de empotans sorunundaki artış gözönüne alındığında  bu tanım kadar  mutlu evliliklerinde tehdit altında olduğu görülüyor.

Bu sorun en çok hangi yaşlardaki erkekleri etkiliyor?

Empotans sorunu hemen her erkeğin yaşamı boyunca karşılaştığı bir sorun olsa da 45 yaşın üzerindeki  erkeklerin yarısından fazlasında sertleşme sorunu olduğu tahmin ediliyor. Oran bu derece yüksek olmasına rağmen sorunu hekime taşıyanların sayısı bir hayli az. Bu durum tedaviye veya sorunun çözümüne yönelik arayışlarının ne kadar atıl olduğunu gösterdiği gibi  evliliklerdeki mutlu cinsel yaşamın kapılarının nasıl kapandığını gözler önüne seriyor. Eskiden iktidarsızlık sorunu belli bir yaş sınırı içinde değerlendirilirken bugün genç kuşağıda etkisi altına alan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

Psikolojik etkenlere mi bağlı?

Aynı zamanda bundan on, on beş  yıl öncesinde iktidarsızlık sorunu daha çok psikolojik nedenlere dayandırılırken günümüzde  iktidarsız şikayetlerinde  %80 fiziksel nedenlerin rol oynadığı ortaya çıkmıştır. Sınırın bu kadar genişlemesi kuşkusuz yaşam koşullarında değişen olumsuzlukların bir sonucu.

Erkeklerde cinsel yaşama darbe vuran etken nedir?

Şişman, özellikle bel ve karın çevresinde yağlanma yaşayan erkeklerde cinsel yaşama dair performans sorunlarına rastlanıyor. Böyle erkeklerde iktidarsızlık şikâyetleri giderek artıyor.  Son yıllarda iktidarsızlık - obezite ilişkisini araştıran çalışmalar 40 yaş üstünde hayli yüksek oranlarda seyreden empotans yani iktidarsızlık  sorununun başta beslenme ve yaşam tarzındaki değişiklikler olmak üzere diğer faktörlerin eklenmesiyle yaş sınırını oldukça aşağılara çektiğini gösteriyor.

Karın- bel çevresi için belirli bir ölçü var mı? En fazla ne kadar olması gerekiyor?

Kadın olsun erkek olsun bugün kilolu olmanın İnsan sağlığını pek çok açıdan tehdit ettiği artık bilinen bir doğru.   Vücut ağırlığının artmasına bağlı olarak  gelişen hipertansiyon,kan yağlarında dengesizlik, diyabet, felç ve kanser özellikle  karın - bel çevresi 96cm üzerindeki erkekleri hedef alırken iktidarsızlık sorununu da beraberinde getirdiği biliniyor.  Özellikle bel  ve karın çevresinde yağlanma olan erkeklerde testesteron düzeyinde  azalma, östrojen  seviyesinde artış, damar sertliği empotans sorununu yaratıyor.

Aynı zamanda obezite ,özellikle bel ve karın çevresinde yağlanma sperm üretiminde ciddi azalmaya neden oluyor. Yapılan araştırmalar bel ve karın çevresinde yağlanma olan kişilerde yaşanan bu sorunu kanıtlıyor. Dolayısıyla şişman ve bel göbek çevresinde yağlanma olan erkekler modern çağın olumsuz koşullarından doğan bir sorun ile karşı karşıya kalıyor.

YENİ YÖNTEMLE İKTİDARSIZLIĞA SON

Sizin Türkiye'ye getirdiğiniz bir teknik bu sorunu ortadan kaldırıyor. Bahsedebilir misiniz?


YORUMLAR

Bu haberle ilgili hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yazan siz olun