Sagopa, Fazıl Say'a 'şebelek' dedi

TV Net'te Mustafa Özkaya'ya konuk olan Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz) ve Kolera (Esen Güler), Fazıl Say'ı eleştiri yağmuruna tuttular

13 Ekim 2010, Çarşamba 14:13
A A

Program sunucusu Mustafa Özkaya'nın konuklarına "Dinlemem dediğiniz ne var?" sorusunu yöneltmesinden sonra Sagopa Kajmer "Ben sadece country müzik dinlemiyorum. Onu çekemiyorum" dedi.

GÜRSES SAY'A HAKARET EDİNCE DAVALIK OLDU!

Kolera ise "Ben de açıkçası Fazıl Say müziğini dinleyemiyorum. O arabeske tü kaka diyorsa ben de onun müziğine öyle diyorum.

Dinleyenleri ve sevenleri affetsin ama ben bir şey almıyorum yani kafa gürültüsü gibi geliyor bana." açıklamasını yaptı.

"ŞEBELEKLİK YAPIYOR"

Bunun ardından Sagopa Kajmer "Bir müzisyen müzikten zevk alırken ağzı yamulmamalı. Müzisyen kendi seviyesinde şevke gelebilir ama ağzı yamulmaz… Onun ağzı yamuldu arabeske laf attığı için.

Onun yaptığı hiçbir şov, şov yerine geçmez. Şebeleklik yerine geçer" sözlerini dile getirdi ve açıklamalarına devam etti.

"FAZIL SAY BİR MÜZİSYEN DEĞİL"

"Müziğe saygı göstersin. Bir müzisyen ona buna laf edemez. Özellikle meslektaşlarına hiç edemez. Belli bir kültürün formuna laf eden müzisyen de müzisyen değildir. O sadece iyi bir eğitim almıştır, yeteneğiyle piyano çalabiliyordur ama müzisyen değildir.

Müzisyen ılımlıdır, tevazu sahibidir. Müzisyeni müzisyen yapan bu kalıplardır. Orhan Gencebay'ın kimseye laf attığını gördünüz mü? İşte budur müzisyenlik, işte budur Müslümanlık…" diyen Sagopa Kajmer, Kolera ile gündemden düşmüş olan "Arabesk Yavşaklığı" tartışmasını tekrar gündeme taşıdı.

Fazıl Say için kim ne söyledi? Sonraki sayfada...

'Arabesk yavşaklığı' konusunda kim ne söyledi?

FAZIL SAY 'TÜM BİTLERDEN ÖZÜR DİLERİM'

HÜLYA AVŞAR:   : 'SAY'IN TEDAVİYE İHTİYACI VAR'

ORHAN BABA: 'FAZIL'A YAKIŞTIRAMADIM'

FAZIL SAY 'ARABESK YAVŞAKLIĞINDAN UTANIYORUM'

 

 

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;