Şah Fırat Operasyonu'nda şehit düşen askere son görev

Operasyon sırasında kaza sonucu şehit olan Astsubay Başçavuş Halit Avcı'nınn cenazesi, memleketi Trabzon'da toprağa verildi. Şehit astsubayın yeğenin gözyaşları cenaze töreninde herkesi duygulandırdı

23 Şubat 2015, Pazartesi 13:40
A A

Şah Fırat Operasyonu sırasında kaza sonucu şehit olan Astsubay Başçavuş Halit Avcı, memleketi Trabzon’da son yolculuğuna uğurlandı. Suriye’ye yönelik düzenlenen Şah Fırat Operasyonu’nda zırhlı personel taşıyıcı askeri araçta kaza sonucu şehit olan Genelkurmay Genel Sekreterliği Fotofilm Merkezi’nde görevli Muhabere Astsubay Başçavuş Avcı’nın Türk bayrağına sarılı naaşı, babaevinde helallik alınmasının ardından Maçka ilçesi Gürgenağaç Mahallesi Merkez Camisi karşısındaki mezarlığa getirildi.

CENAZEYE ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

Burada düzenlenen askeri törene, şehidin eşi Şohret, annesi Fatma, babası Mustafa Avcı ve diğer yakınlarının yanı sıra Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Turgay Aras, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Emniyet Müdürü Murat Köksal ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende güçlükle ayakta duran şehidin babası Mustafa Avcı, taziyeleri kabul etti.

YEĞENİ MELİK ÇINAR AĞLADI TÜRKİYE AĞLADI

Baba Mustafa Avcı cenaze namazına şehidin yeğeni Melik Çınar Çağla ile birlikte katılıdı

BAKAN, ŞEHİT EŞİNE BAYRAK VERDİ

Şehit Avcı’nın naaşı, burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omuzlarında bir süre taşındıktan sonra aynı mezarlıkta toprağa verildi. Törene katılan Bakan Canikli ve diğer yetkililer, baba Mustafa Avcı ve yakınlarına taziyelerini iletti. Daha sonra mezarlığa geçen Bakan Canikli, defin işlemlerinin ardından bir kutu içerisindeki Türk bayrağını, şehidin eşi Şohret Avcı’ya teslim ederek, "Mekanı cennet olsun, bütün Türk milletinin başı sağ olsun" dedi.

Süleyman Şah Operasyonu'nda şehit olan Astsubay Başçavuş Halit Avcı

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;