Saha da sahaymış...

Tesis yetersizliğinden, aynı futbol sahasında 15 takım 300 sporcu aynı anda idman yapıyor

27 Ekim 2009, Salı 11:13
A A

Trabzon Yavuz Selim Sahası’nda akşam saatlerinde sayıları 15’i geçen futbol takımı, 300’ü aşkın sporcuyla aynı anda antrenman yapıyor. Bazı takımlar alanın darlığı yüzünden sadece düz koşu yaparak çalışmalarını tamamlamak zorunda kalıyor.

1971 yılında yapılan Yavuz Selim Sahası, 2007 yılında 1 milyon 600 bin lira harcamayla suni çimle kaplandı, sayıları 100’e yaklaşan amatör futbol takımı da antrenman yapmaya başladı. Futbol takımları, hafta içinde okulların açık olması yüzünden antrenmanlarını saat 18.00’dan sonra yapmak zorunda kalıyor.

Bu yüzden bazı akşamlar nizami ölçülere sahip sahada 15 takım, 300’ü aşkın sporcuyla aynı anda antrenman yapmak zorunda kalıyor. Stadın ışıkları akşam saatlerinde ücretsiz olarak 1.5 saat açık kaldığı için çalışmalarını sadece düz koşu ve dar alanda kısa paslaşmalarla tamamlamaya çalışan futbol takımları, çift kale maç yapma şansını bulamıyor.

Sahaya erken gelenin daha geniş alanı kullandığı Yavuz Selim Sahası’nda akşam saatlerinde ortaya çıkan rengarenk görüntü ise görenleri şaşkına 
çeviriyor.

Yavuz Selim Sahası’nın yükünü hafifletecek projeler üzerinde durduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerif Özgür, bu konuda şöyle dedi:
“Şu anda 30’u aşkın suni çim sahaya sahibiz. Ancak çoğu futbolcu okula gittiği için takımlar antrenmanlarını akşam yapmak zorunda kalıyor. Dolayısıyla ışıklandırma anlamında en gelişmiş olan Yavuz Selim Sahası olduğu için burada yığılma yaşanıyor. İlerleyen süreçte diğer sahalarımızı da ışıklandırıp buranın yükünü hafifletmeye çalışacağız.“

Yunus Emre SEL / TRABZON, (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;