Şahin: 'Biber gazı bazıları için alışkanlık yaptı'

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, “Artık biber gazı bazıları için bir alışkanlık yaptı zannediyorum” dedi

16 Kasım 2012, Cuma 19:35
A A

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin,  Ordu temasları sırasında bir gazetecinin, “İçişleri Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçesi görüşmeleri öncesinde gerçekleştirilen biber gazlı protestoya” ilişkin görüşlerini sorması üzerine şöyle cevap verdi:

"Biber gazı bazıları için bir alışkanlık yaptı zannediyorum. İlgi çekici bir madde haline geldi. Beraberlerinde taşınan bir kişisel malzeme haline geldi. Öyle zannediyorum. Bizim bakanlığımız bütçesinin görüşüldüğü dün akşam saatlerinde CHP’li bazı milletvekillerimiz biber gazı edinmişler ve onu herhalde merakları nedeniyle incelerken gazı sıkmışlar.

Etraflarında kendileri olduğu için kendileri sıkıp kendileri etkilenmişler. Biraz eğlenceli biraz dramatik bir şey olmuş. Ben de gazın kullanımı sonrasında komisyona gittim zaten davet saatim o saatti. Biraz etkilenmiş gördüm onları. Ama denediler. Biber gazının sonuç itibariyle komisyon çalışmalarını engelleyecek bir etkisi olmadığını, anlık bir etkisi olduğunu caydırıcı bir etkisi olduğunu deneysel olarak CHP’li bir kısım arkadaşlarımız yaşamış oldular. Bize katkı verdiler kendilerine teşekkür ediyorum."

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;