Sahte bandrole büyük operasyon

İstanbul'da sahte bandrol operasyonu: 7 milyon sahte bandrol ele geçirildi

Sahte bandrole büyük operasyon

İstanbul’da bir matbaaya düzenlenen operasyonda Ukrayna’da kullanılmak üzere basımı tamamlanmış 7 milyon içki ve sigara bandrolü ele geçirilirken 6 kişi gözaltına alındı.

Ukrayna’dan gelen sahte içki ve bandrol basıldığı yönündeki ihbarı değerlendiren Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında, İstanbul’daki matbaada basıldıktan sonra tekstil malzemeleri içerisinde Ukrayna’ya gönderildiği belirlendi.

Küçükçekmece’de tespit edilen matbaaya operasyon düzenlendi. Operasyonda, aralarında 1 kadının da bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı. Matbaada yapılan aramada Ukrayna'da kullanılmak üzere basımı tamamlanmış 7 milyon adet içki ve sigara bandrolü, bandrol basımında kullanılan 490  kalıp, 260 film, 2 ofset makinesi, 5 baskı makinesi, paketleme makinesi, kağıt kesme makinesi, bandrollerin basımında kullanılan 59 numaratör, 38 bin tabaka halinde yabancı menşeli içki bandrolü yapımında kullanılan kırçıllı kağıt ve bilgisayar ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulanan şebekenin elebaşılığını Yavuz İ.’nin yaptığı ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Mehmet AKTARAN-İSTANBUL-DHA