Sahte halterciler zehir taciri çıktı!

Arjantin polisi, dikkat çekmemek için Venezuela Olimpik halter takımı üyesi kılığına giren 10 Venezuelalı uyuşturucu kaçakçısını tutukladı

19 Kasım 2012, Pazartesi 08:45
A A

Halterci kılığına girmiş 10 kaçakçının planı, havalimanında uçağa binmeden önce güvenlik kontrolünden geçtikleri sırada ortaya çıktı.

Tarama sonucunda kaçakçıların midelerinde bulunan plastik kapsüllerin sıvı kokain içerdiği keşfedildi.

Halterci olan yeğeninin uyuşturucu taşıması için bir çete tarafından görevlendirildiği yönünde bir Venezuelalı kadının polisi uyarmasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Polis, çeteyi, kadının verdiği bilgiler sayesinde yakaladı.

Dört ay süren bir soruşturma sonucunda adamı takip altına alan polis, kendisi diğer 9 Venezuelalıyla beraber Buenos Aires havalimanında Portekiz'e Brezilya aktarmalı gidecek bir uçağa binecekken yakaladı.

ÜZERLERİNDE EŞOFMAN BİLE VARDI


Polis yaptığı açıklamada, eşofman giyen kaçakçıların Venezuela Olimpik halter takımı üyesi olduklarını iddia ettiklerini söyledi. Polis, kaçakçıların, büyük bir grup erkeğin beraber seyahat ediyor olmasının gümrük çalışanlarının dikkatini çekeceğini tahmin ettiklerinden bu yola başvurmuş olabileceğini açıklıyor.

İddialarına rağmen tarayıcılardan geçirilen kişilerin midesinde 10 plastik kapsül bulundu. Bunlar üzerine yapılan testler de, her birinin sıvı kokain içerdiğini ortaya koydu.

Olayla bağlantılı olarak üç Dominik Cumhuriyeti vatandaşı da tutuklandı.

BBC TÜRKÇE

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;