Sahte içkiye 16 yıl hapis

İstanbul'da sahte içki satarak bir kişinin ölüme neden olduğu iddia edilen bir sanığa 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi

29 Haziran 2016, Çarşamba 17:24
A A

İstanbul Esenler’de, büfesinde sahte içki sattığı için Serdar Milyoner’in ölümüne neden olduğu iddia edilen Metin Şahin ile sahte içkiyi temin ettiği ileri sürülen Nihat Bahadır'ın yargılandığı davada karar açıklandı. Metin Şahin'in "Olası kasıtla öldürme" suçundan 16 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, Nihat Bahadır'ın ise beraatine karar verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, tutuklu sanıklar Metin Şahin ile Nihat Bahadır'ın da bulunduğu 11 kişi ''şüpheli'', sahte içkiden hayatını kaybeden Serdar Milyoner’in maktul, sahte içkiden zehirlenen 6 kişiye ise mağdur olarak yer verilmişti.

İddianamede, şüphelilerin sahte içkileri 10 TL karşılığında sattıkları ifade edildi. Şüphelilerin ölüm ve yaralamaya sebebiyet vereceğini öngörmelerine rağmen, kazanacakları paradan dolayı bu neticeyi görmezden geldikleri belirtilmişti.

İddianamede, 11 şüphelinin “kasten öldürme” ve “kasten yaralama” suçlarından hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edilmişti. İddianameyi kabul eden İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu sanıklar Şahin ve Bahadır'ın haricinde diğer 9 sanık hakkındaki suçlamanın ''yaralama'' olması nedeniyle dosyanın İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar vermişti.

Ekim sonunda İstanbul’da sahte içkiden dolayı ölümler başlamış, en az 28 kişi alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybetmişti.

AA

 

 

 


  

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;