Sahte Mesih Hasan Mezarcı evlendi

1990'larda radikal açıklama ve eylemleri ardından da kendisini "mesih" ilan etmesiyle hatırlanan kapatılan Refah Partisi'nin Milletvekili Hasan Mezarcı, siyasetten kopuk geçen uzun yılların ardından dikkat çeken düğünüyle ortaya çıktı.

 

25 Temmuz 2017, Salı 10:21
A A
Kendisini "Mesih" ilan eden eski Refah Partisi Milletvekili Hasan Mezarcı evlendi. Mezarcı, geçtiğimiz Cuma günü gerçekleşen evliliğini, sosyal medyadan "Dün Yüce Allah'ın emriyle yapılan Beyt-i Akdes'te ilk cuma kılındı. Allah Kuzusuyla Gelininin, İncil'de haber verilen düğünü gerçekleşti" ifadeleriyle duyurdu.Düğünde Hasan Mezarcı'nın havarileri olduğunu söyleyen kişiler göbek attı, horon tepti ve "Şemame" türküsü eşliğinde halay çekti.Böylece dünyada ilk kez göbek atan, halay çeken "havariler" Türkiye'de kayıtlara geçmiş oldu.Hasan Mezarcı, sosyal medya duyurusunda, "İncil'de haber verilen evliliğin gerçekleştiğini" söyledi.Hasan Mezarcı'yı kamuoyu Refah Partisi milletvekili olarak hatırlıyor.Hasan Mezarcı, 1990'lardaki radikal söylemlerinin ardından kendini "Mesih" ilan ederek siyaseti terketmişti.

Sapanca'da ailesinden kalan evi müritleri ile buluşma yeri yapan Hasan Mezarcı, "Mesih" olduğunu inkar edenlerin de cehenneme gideceğine inanıyor.Attığı bir twitte "Mesihi reddedenler kafir mi olur' diyenlere, 'İncil ve İsa'ya inandıklari halde, Muhammed'i reddedenlere ne olursa, herhalde O'na da o olur' deyin" demişti.


 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;