Sahte polisler, parayı çekmek isterken yakalandılar!

Adana'da telefonla aradıkları kişilere kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp, terör örgütüne yardım yapıldığını ileri sürerek 84 bin lira dolandırmakla suçlanan Hüseyin O., Hanifi E. ile Hakan İsmail A. parayı çekmek için geldikleri PTT şubesinde yakalandı

30 Haziran 2016, Perşembe 09:40
A A

Seyhan ilçesindeki PTT Şubesine gelen 3 kişinin şüpheli hareketlerde bulunmaları üzerine, görevliler polisi arayıp "Birlikte geldiler ama ayrı ayrı noktalarda duruyorlar. Birbirleri ile işaretleşerek şüpheli davranışlarda bulunuyorlar" diye bilgi verdi.

İhbar üzerine PTT’ye Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı sivil çalışan Güven Timleri yönlendirildi. PTT Şubesine giren Güven Timleri Hüseyin O., Hanifi E. ile Hakan İsmail A.’yı gözaltına aldı.

Karşısında polisi görünce ne yapacağını şaşıran Hüseyin O., "Beni bırakın" diye yalvardı. Dolandırıcıların kurbanı olduğunu ileri süren Hüseyin O., "Parkta karşılaştım, hesabına para geleceğini söyleyip yardım istedi. Bana da 200 lira verecekti, ben de kabul ettim. Onları tanımam" diye konuştu.

AĞRI’DAN BALIKESİR’E KADAR DOLANDIRMIŞLAR

Üzerlerinden 2 bin 400 lira, farklı isimlere kayıtlı 10 sim kart ele geçirilen şüphelilerin Van’da oturan Kerim Koç’un 45 bin, Ağrı’da yaşayan Abdullah Aslan’ın 19 bin, Ağrı’nın Eleşkirt İlçesi’ndeki Lütfü Yakut’un 3 bin 700, Balıkesir’deki Halil Aman’ın 2 bin 950 ve Bingöl’ün Karlıova İlçesi’nde çiftçilik yapan Ali Zeray’ın da 13 bin 570 lirası olmak üzere, toplam 84 bin 220 lira dolandırdıkları belirlendi.

Fatih KARAÇALI / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;