Sahurda aşk mesajı katil etti

Karısının kendisini aldattığından şüpheleniyordu. Sahur vakti mesajları gören koca çılgına döndü...

Sahurda aşk mesajı katil etti

İzmir'in Buca ilçesi Şirinyer semtinde sahur vaktinde meydana gelen olayda, eşinin cep telefonuna gelen aşk mesajını görerek cinnet getiren koca, karısını boğazından bıçaklayarak öldürdü.

Olay, sabaha karşı 03.30'da meydana geldi. Çığlık sesleri duyan vatandaşlar, bir bayanın bıçaklanmış olabileceği yönünde polise ihbarda bulundu.

SAHUR VAKTİ TARTIŞTILAR

Olay yerine giden polis ekipleri, zemin kattaki dairenin kapısını çaldı ancak açan olmadı. Evin kapı camını kırarak içeri giren ekipler, yerde kanlar içinde yerde yatan bir çocuk annesi Esra K.'nın (27) bedeni ile karşılaştı. Olay yerine hemen 112 Acil Servis çağrıldı. Eve gelen sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde boğazından bıçaklanan Esra K.'nın hayatını kaybettiğini belirledi.

EŞİNİN TELEFONUNDA MESAJLAR YAKALADI

Eşini bıçaklayarak öldüren ve olay sonrası evden ayrılan Taner K. (32), kendi babası tarafından polis ekiplerine teslim edildi. Taner K.'nın polise verdiği ilk ifadede, eşi Esra K.'nın cep telefonunda çeşitli mesajlar yakaladığını, eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini söylediği ileri sürüldü. Taner K.'nın sahur vaktinde eşi ile bu nedenle tartıştığı ve ardından cinnet getirerek eşini bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi. Polis, evde bulduğu 4 ayrı cep telefonuna incelemek üzere el koydu.

MESAJLAŞTIĞI KİŞİ EVİN YAKINLARINDA YAKALANDI

Polis ekipleri olay sonrasında çevrede yaptıkları araştırmada, Esra K. ile mesajlaştığı ve arkadaşlık ettiği iddia edilen H.C.'yi (35) evin yakınında yakalayarak gözaltına aldı. Genç kadının cesedi, otopsi yapılması için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı

(Milliyet)