Sakallarıyla daha güzel olan bir kadın: Harnaam Kaur ve ilginç hikayesi

Günler geçtikçe kadınların göğüs gerdiği hastalıklar artmaya devam ediyor. İşte onlardan birine maruz kalan ve bunla başarıyla mücadele eden birinden bahsedeceğiz sizlere!

11 Aralık 2017, Pazartesi 14:24
A A

Dünyada birçok kadınını baş etmek zorunda kaldığı Polikistikover Sendromu, gün geçtikçe yaygınlık göstermeye devam ediyor.

Bu hastalığın belki de en şanssız kadınlarından biri de şuanda 25 yaşında olan Harnaam Kaur.

Ergenlik döneminden itibaren yakalandığı bu hastalık ile baş etmekte zorlanan Harnaam, ilk yıllarda traş ve ağda gibi geçici yöntemlere başvurdu.

Binlerce sterlina mal olan epilasyon yöntemleri de işe yaramayan Harnaam görüntüsü yüzünden büyük bir depresyon yaşamaya başladı.

Sihizm dinine mensup olduğu için kurallar gereği saç ya da sakal kesmesi yasak olan Harnaam, uzun bir süre de sosyal medyada ona yapılan hakaretlere boyun eğmek zorunda kaldı.

Sihizm dininde makas ya da jilet kullanmanın dışında kadınlar, erkeklere göre giyim ve kuşam konusunda daha özgürdürler. Erkeklerin genelde saçları uzun ve ince bir örtüyle örtülüdür.

Yaptığı röportajda ilk zamanlar dini gereği sakallarını kesmemeye başladığını açıklayan Harnaam, sonrasında ise kendini bu şekilde kabul etmenin iç huzuruna erdiği için buna devam ettiğini söyledi.

Sonrasında ise Hindistan’da modellik yapmaya başayan genç kadın, şuanda yavaş yavaş ülke dışından da teklifler almayı başarmış durumda.