Sakatlar Derneği'nden mavi kapak çaldılar

Sakatlar Derneği Samsun Şubesi'nin bedensel engellilere tekerlekli sandalye almak için topladığı 600 kilo mavi kapak çalındı

17 Haziran 2014, Salı 10:51
A A

Türkiye Sakatlar Derneği’nin Samsun şubesinin başı hırsızlarla dertte... Derneğin, bedensel engellilere tekerlekli sandalye almak için topladığı mavi kapaklar 2 yıldır çalınıyor.

Son olarak gönüllülerin yardımıyla toplanan 600 kilo mavi kapak dernek binasından çalındı. Eğer kapaklar çalınmasaydı 3 engelli, tekerlekli sandalye sahibi olacaktı.

Hırsızlığa tepki gösteren Türkiye Sakatlar Derneği Başkanvekili Hayriye Hakyemezoğlu, "Yazıklar olsun… Ne yapacaklar ki, satıp yiyecekler herhalde… Diyecek bir şey bulamıyorum" dedi. Hakyemezoğlu “Engelli arkadaşlarımıza araba almak için çare ararken geliyorlar hırsızlar alıp alıp götürüyor. Biz bunlardan şikayetçiyiz” diye konuştu.

Polis ekipleri, kapakları çalan kişileri bulmak için çalışma başlattı. Türkiye Sakatlar Derneği’ni şubesinden geçen yıl da 200 kilo kapak çalınmıştı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.