Sakık: Ruhum paramparça

MHP'li üye Mehmet Atak, AK Partilileri “Teröristlerin eşini buraya defnettiniz” diye eleştirmişti. Özür beklediğini belirten Sakık, “Dava açacağım. Gerekirse mezarı Muş'a taşırım” diye konuştu

Sakık: Ruhum paramparça

Ahmet Türk’e yönelik Samsun’daki saldırının tartışmaları bitmeden, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın eşinin Ankara Gölbaşı’ndaki mezarının gündeme gelmesi ortamı yeniden gerdi.

2007 yılında vefat eden Gülsima Sakık’ın Gölbaşı Mezarlığı’nda toprağa verilmesi nedeniyle MHP’li Belediye Meclis üyesi Mehmet Atak’ın, Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısında, AK Parti’li eski yönetimi “Teröristlerin eşini buraya defnettiniz” diye eleştirdiği ortaya çıkmıştı.

‘RUHUM PARAMPARÇA’

Tartışmayı öğrenen Sırrı Sakık çok kızdığını ve üzüldüğünü söyledi. Sakık, “Hep Ankara’da yaşadık. Çocuklarım burada doğdu, büyüdü. Ankara da bizim anayurdumuz. Eşimi defnederken yanıbaşımızda olmasını istedik. Biz bu ülkede yan yana gömülemiyorsak nasıl ortak bir vatandan bahsedebiliriz. Biz birbirimizin ölüsüne saygı gösteremiyorsak nasıl kardeşlikten bahsedebiliriz. Ruh halim paramparça” dedi.

Özür beklediğini söyleyen Sakık, “Halen bunu siyasal rant olarak gündeme getirirlerse, orada yatan eşimin ruhunun rahatsız olmaması için, ailemin ısrarlarına rağmen götürmediğimiz mezarı Muş’a taşıyacağım. Bunları söylerken acı çekiyorum” diye konuştu. Sakık, olayı yargıya taşımaya hazırlandığını da söyledi.

MHP ATAK'I UYARDI

MHP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu ise MHP’li Belediye Meclis Üyesi Metin Atak’ı uyardıklarını söyledi. Çobanoğlu, “MHP olarak böyle bir sözün doğru olmadığını ve bunun bir sürçü lisan ve kastını aşan bir söz olduğunu belirtiyoruz” dedi.