Sakık'tan CHP ile ilgili şok iddia

'CHP, kendilerinden aday göstermek için bizden 20 militan istedi'

25 Şubat 2010, Perşembe 16:39
A A

Habur'da teslim olan PKK'lılarla ilgili hakkında gensoru önergesi verilen İçişleri Bakanı Atalay'la ilgili oturum, şok bir iddia ile sarsıldı. BDP'li Sakık, CHP'nin kendilerinden aday göstermek için 20 militan istediğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay hakkındaki gensoru görüşmeleri CHP ile BDP’liler arasında yaşanan büyük bir tartışmaya sahne oldu.

CHP’lilerin "Habur’da teslim olan PKK’lılar için DTP ile AK Parti pazarlık yaptı" iddialarını gündeme getirmesi üzerine Sırrı Sakık şok bir iddia ortaya attı.

Sakık 1999 seçimlerinde CHP’nin kendilerinden 20 militan aday istediğini öne sürdü. Sakık, 1999’da Eşref Erdemir’in evinde gerçekleşen görüşmede kendilerine bu talebin iletildiğini öne sürdü.

Bu iddiaya CHP’li Özyürek cevap verdi: “Teröre bulaşan hiç kimseyle görüşme yapmamız mümkün değildir. Böyle bir görüşme olmamıştır.”

BAYKAL'IN ELÇİSİ OLARAK GELDİLER

Sırrı Sakık ise Özyürek’in sözlerinin ardından söz isteyerek “Kimlerle ne görüşmeler yapıldı açıklayacağım” diyerek kürsüye geldi.

Sakık şöyle konuştu: Şunu herkes bilsin. Hiç kimseye yaranmak gibi bir kaygımız yok. Zorun önünde boyun eğersek namerdiz. Kürtler üzerinden çatışmak siyasi manevra yapmak doğru değildir. 1999’da CHP’liler Sayın Baykal’ın temsilcileri olarak geldiler konuştuk. 1999’da Eşref Erdem’in evinde yapıldı. Biz zor süreçlerden geliyoruz. Kimin hangi terör örgütüyle ilişki içinde olduğu belli. Sizin yeriniz neresi, Silivri, neresi Erzincan…

(Hürriyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;