Sakızdan zehirlendiler

Konya'da Karatay ilçesindeki Kurtuluş İlköğretim Okulu'nda yaşları 9-14 arası değişen 16 öğrenci, iddiaya göre teneffüsde çiğnedikleri sakızdan zehirlenerek hastanelik oldu

20 Nisan 2011, Çarşamba 19:46
A A

İki çocuğunun da zehirlendiğini belirten ve Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Cemal Karaaslan "Dün öğleden sonra okuldan beni aradılar. Çocukların çiğnedikleri sakızlardan zehirlenerek hastaneye kaldırıldığını söylediler.

Olayın nasıl olduğunu bilmiyoruz. Hastaneye kaldırılan bazı çocukların miğeleri yıkanarak evlerine gönderilmiş. Bazı öğrenciler hala tedavilerinin sürdüğünü öğrendim. Okulda güvenlik sıkıntısı var. Okul yönetimi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum" dedi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin de yaşanan olayı doğrularken, bir öğrencinin dışarıdan getirdiği sakızı arkadaşlarına dağıttığı ve bu sakızdan çiğneyen çocukların da hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Şahin, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını ve okulda dağıtılan sakızdan alınan numunenin de tahlil için gerekli birimlere gönderildiğini bildirdi. Bazı öğrencilerin aynı gün akşam taburcu edildiği öğrenilirken, bazılarının da bir günlük raporla evlerine gönderildiğini belirtildi.

İhsan YALÇIN/ KONYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;