Sakladığı sandıktan 90 yıllık gelinlik çıktı

Denizli'nin Kale ilçesine bağlı Çamlarca Köyü'nde 106 yaşında ölen Ayşe Cangı'nın yıllardır sakladığı sandığı çocukları tarafından açılınca içinden 90 yıllık pembe renkli gelinlik çıktı

14 Kasım 2013, Perşembe 15:47
A A

Çamlarca Köyü’nde yaşayan üç çocuk annesi Ayşe Cangı, 106 yaşındayken geçen cuma günü nefes darlığından evinde yaşamını kaybetti. Cangı’nın ölümünün ardından çocukları yıllardır sakladığı sandığını açtı. Eve başsağlığına gelen komşuların önünde açılan sandıktan pembe renkli 90 yıllık gelinlik çıkınca, yakınları ve komşular duygulu anlar yaşadı.

EVLENİRKEN GİYMİŞTİ

Halil İbrahim Cangı, annesinin sandığını yıllardır sakladığı ve kendilerine hiç açtırmadığını belirtere, "Sandığı açıp, gelinliği görünce çok şaşırdık. Annem evlenirken giydiği gelinliği 90 yıldır saklamış" dedi. Ayşe Cangı’nın torunu Ayşe Dönmez, çok sevdiği ninesinin ölümüne çok üzüldüğünü söyledi. Dönmez, "Ninem yaşına rağmen hoşgörülüydü. Dünya malına asla kanmadı. İki yıl önce köye Kaymakamlık yetkilileri geldi ve yaşlılık maaşı bağlamak istediler. Ninem ise onları ihtiyacı olmadığı için geri çevirdi" diye konuştu.

Ayşe Cangı’nın yakınlarının 90 yıllık gelinliği özenle saklayacakları öğrenildi.

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;