Saldırıda yaşamını yitiren Özgül'ün babası: O silah ve bombalar oraya nasıl girdi?

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen patlamada hayatını kaybeden Özgül İde (21) Kürtçe ağıtlarla memleketi Batman'da toprağa verildi. Baba Kazım İde 'Biz havalimanına giderken üzerimizdeki bozuk paralar bile alınıyor. O silah ve bombalar oraya nasıl girdi?' diye tepki gösterdi

30 Haziran 2016, Perşembe 13:30
A A

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki patlamada yaşamını yitirenler arasında bulunan Batmanlı 21 yaşındaki Özgül İde, bugün sabah saatlerinde Kozluk ilçesine bağlı Bekirhan beldesi Konaklı köyünde toprağa verildi.

Özel bir otobüsle Batman’a getirilen Özgül İde’nin cenazesi, kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı. Köy mezarlığına getirilen Özgül İde’nin babası Kazım ve annesi Fatma İde, ayakta kalmakta zorlandı.

Havalimanındaki Simit Sarayı'nda stajyer öğrenci olarak çalışan kızı Özgül’e iftar saatinde ulaşamadığını belirten baba Kazım İde, "İftar saati sonrasıydı. Özgül’e telefonla bir türlü ulaşamadık. Sonradan Adli Tıp Kurumu’na gittim. Hayatını kaybedenler arasında kızımın da adını duyunca kendimi kaybettim. Okulu bitirip 1.5 ay önce stajyerliğini havalimanında yapan Özgül’ü kaybetmenin şokundayız. Allah kızımın ölümüne sebep olanlara hakkını koymasın" dedi.

Havalimanındaki saldırının bir vahşet olduğunu anlatan gözü yaşlı baba Kazım İde, "Bizler havalimanına giderken bozuk para ve kemerimiz bile alınıyor. Onlar nasıl o bomba ve silahlarla içeri giriyorlar? İstanbul’da da anlattım; burda da söylüyorum. Bunlar nasıl içeri girdiler?" şeklinde tepki gösterdi.

Konaklı Köyü ile çevredeki yerleşim birimlerindeki vatandaşların katıldığı cenaze töreninde kadınlar gözyaşı döktü. Özgül’ün bazı yakınları fenalık geçirdi. Özgül İde’nin cesedi, Kürtçe ağıtlar ve gözyaşları arasında toprağa verildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;