Salvador Cabanas taburcu oldu

Meksika'da Ocak ayında bir barda başından vurulan ve bir süre yoğun bakımda kalan Paraguaylı milli futbolcu Salvador Cabanas, kaldırıldığı hastaneden taburcu edilerek, özel bir kliniğe yatırıldı

Çarşamba, 03 Mart 2010 - 14:35

Salvador Cabanas taburcu oldu

Meksika Birinci Futbol Ligi takımlarından America’da forma giyen ve iki ay önce bir barda başından vurulduktan sonra mucizevi bir iyileşme kaydeden Cabanas, tedavi gördüğü Angeles del Pedregal Hastanesi’nden taburcu edildi.

Paraguaylı futbolcunun tedavisine, ismi açıklanmayan özel bir klinikte devam edileceği belirtildi. Cabanas, Meksika’nın başkenti Meksiko’daki bir barda başından ve hastaneye kaldırılmıştı. 29 yaşındaki futbolcu, olayın ardından ameliyata alınmış, ancak kafasındaki mermi çıkarılamamıştı. Cabanas’ı vurduğundan şüphelenilen Jose Jorge Balderas Garza, gözaltına alınmıştı.

Salvador Cabanas, Paraguay’da başladığı kariyerine Şili’de devam etmiş, 2006’da America’ya transfer olmuştu. 2003’te Şili’nin Audax Italiano takımında oynarken gol kralı olan Cabanas, 2007’de de America takımında Meksika gol kralılığını elde etti.

Futbolcunun, 2010 Dünya Kupası finallerinde Paraguay Milli Takımı’nda kilit rol üstlenmesi bekleniyordu.

AA