'Samimiysen 13 Eylül'de gel masaya oturalım'

Başbakan Erdoğan, “Türban sorununu biz çözeriz” diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na dün Tekirdağ'da çağrıda bulundu

'Samimiysen 13 Eylül'de gel masaya oturalım'

'DÜRÜST OL’

Başbakan Tayyip Erdoğan referandum mitinglerine dün Tekirdağ ile devam etti. Erdoğan, Cengiz Topel Meydanı’nda düzenlenen mitingte “Türban sorununu biz çözeriz” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi.

Başbakan, “Seninle eğitim, inanç özgürlüğünü konuşuyoruz. Eğer dürüst ve samimiysen 13 Eylül gününden daha erkeni yok. Bugünden tezi yok biz hazırız. Hemen birlikte oturalım, kararı verelim, adımı atalım. Dürüst ol dürüst” çağrısı yaptı.

‘YAĞMALADILAR’

Başbakan Erdoğan geçmişte Adnan Menderes ve Turgut Özal’ın hazinenin kasasını doldurduğunu, sonra diğerlerinin gelip yağmaladığını belirterek şimdi aynı beklentinin oluştuğunu söyledi.

Erdoğan şöyle devam etti: Rahmetli Menderes tamtakır hazineyi doldurdu, darbeyle gelenler Menderes’i idam ettiler, sonra da hazineyi boşalttılar. Rahmetli Özal geldi, Türkiye’ye çağ atlattı. Ardından geldiler, yağmaladılar. Menderes dönemindeki Trakya’yı arıyorum.

‘ÇARK EDİYOR’

Konuşmasında, “Genel af” çağrısı yapan Kılıçdaroğlu’na da yüklenen Erdoğan, “Batman’a gidiyor ‘Genel af’ diyor. Öyle mi? Ankara’ya geliyor, hemen çark ediyor. Tunceli’ye gidiyor, orada ‘Genel af’ satıyor, Kayseri’ye gidiyor çark ediyor” diye konuştu.

Erdoğan şöyle devam etti: Bunlar siyasi tarihlerinde ilk kez Ankara’dan dışarıya çıktılar. Onu da bizim zorlama ve teşviklerimizle yaptılar. Trakya’yı daha yeni görüyorlar, buraların eski halini bilmezler