Şampiyon, Krilenko'yu istiyor

Sezonu şampiyonlukla kapayan, Bojan Bogdanovic ve James Gist ile anlaşan Fenerbahçe Ülker, bir dünya yıldızını daha kadrosuna katmayı planlıyor

Şampiyon, Krilenko'yu istiyor

Yeni sezonda maçlarını Ataşehir’de yapımı tamamlanmak üzere olan Ülker Arena’da oynayacak olan sarı-lacivertlilerin hedefindeki isim NBA’de Utah Jazz forması giyen Andrei Krilenko.

Gelecek sezon Avrupa’da da büyük başarı hedefleyen Fenerbahçe’de, Başkan Aziz Yıldırım’ın Kirilenko için günler öncesinden nabız yoklamaya başladığı belirlendi.

10 yıldır NBA’de forma giyen 30 yaşındaki Rus basketbolcu, basketbol tarihinin en iyi blok yapan oyuncuları arasında gösteriliyor. 2.06’lık Krilenko, Utah forması giyen Türk oyuncu Mehmet Okur’un da takım arkadaşı.

LAKABI AK-47

Sert savunması ve smaçlarıyla basketbolseverlerin gönlünde taht kuran Krilenko’nun Utah’ta 47 numaralı formayı giymesinin altındaki hikaye de bir hayli ilginç.

Rus oyuncunun 47 numaralı formayı giymesindeki sebep, adının ve soyadının baş harfleri ve forma numarası yan yana gelince AK-47 (Kalaşnikov) adlı Rus silahını akla getirmesi. Krilenko’nun lakabı da ‘AK-47.’

ALTERNATİFLER HAZIR

Öte yandan sarı-lacivertlilerin, Krilenko’ya Sarı-Lacivertli formayı giydirememesi durumunda alternatifleri belirlediği öğrenildi.

Bu isimlerden öncelikli olanının Olympiakos’ta koç İvkovic ile sorunları bulunan Bourousis olduğu belirtiliyor. 28 yaşındaki Bourousis’in açıklamaları da oyuncunun Fenerbahçe Ülker’e geleceği iddialarını güçlendiriyor.

2.16’lık Yunan basketbolcu son açıklamasında Olympiakos’tan ayrılmak istediğini yinelerken, Panatinaikos’a gitmeyeceğinin altını çizdi.

Sarı-lacivertlilerin listesindeki bir diğer isim ise Theodoros Papaloukas... Olympiakos’un 34 yaşındaki 2.00’lık guardının Fenerbahçe Ülker’e gelmesindeki en büyük engel ise Barcelona’ya transfer olmayı istemesi olarak gösteriliyor.