Samsung Gear S tanıtıldı!

Samsung, yeni bombası Gear S'i IFA 2014 öncesinde ortaya çıkardı! İşte sundukları...

28 Ağustos 2014, Perşembe 21:00
A A

Samsung'un yeni akıllı saati Gear S, IFA 2014'teki resmi tanıtımından önce duyuruldu. Android Wear'ın izine rastlanmayan saat, Samsung'un Tizen işletim sistemini kullanıyor ve 3G bağlantısını destekliyor.

Gear 2 ve Gear Fit gibi Samsung'un Tizen işletim sistemini kullanan Gear S'in bu özelliği nedeniyle sadece Samsung'un belirli telefonlarıyla çalışabileceği tahmin ediliyor (ancak henüz resmi bir bilgi yok). Kavisli, 2 inç'lik Super AMOLED ekranla gelen saat, düz ekranlı saatlere göre kolunuzu daha iyi sarıyor. Saatin ekran boyutu, genişliğiyle 1.63 inç'lik Gear Live'ı ve Gear 2'yi, aynı zamanda 1.65 inç'lik LG G Watch'u geride bırakıyor.

Çift çekirdekli 1GHz işlemci, 512MB RAM, 4GB depolama, Wi-Fi, Bluetooth 4.1, kalp ritmi sensörü, GPS ve 3G bağlantı özelliklerine sahip Samsung Gear S'in akıllı telefona bağımlılığı bulunmuyor. Gear S, mobil ağlara bağlanabildiğinden, telefon çağrısı alıp gönderebiliyor.


IP67 su ve toz dayanıklılığı sunan saat, 300mAh piliyle Samsung'a göre iki gün pil ömrü sunuyor. Bununla birlikte G Watch'un daha küçük ekranına rağmen 400mAh pille geldiğini hatırlatalım.


Fiyatı henüz açıklanmayan Gear S'in Ekim ayında dünyanın farklı bölgelerinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Resimlerle: 21 akıllı saat ve fitness bandı!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;