Samsunspor topbaşı yaptı

Spor Toto Süper Lig'in yeni takımı Samsunspor, bugün topbaşı yaptı

27 Haziran 2011, Pazartesi 14:36
A A

Nuri Asan Tesisleri’nde toplanan kırmızı beyazlılar, ilk olarak laktat testinden geçirildiler. Testlerin ardından bir basın toplantısı düzenleyen teknik direktör Petkovic, şunları söyledi:

"Burada olmaktan memnum. İlk günden çalışmalarımıza başladık. İşimizin zor olduğunu söyleyebilirim. Geçen sezon kadroda bulunan ve bu sene ilk kez bizimle çalışacak olan yeni arkadaşlarımız, testlerde başarılı oldu. İlk izlenimim de iyi."

"DİSİPLİNLİ TAKIM OLACAĞIZ"

Takımın oyun felsefesini sahaya yansıtacak oyuncuların kadroda olmasının kendisini sevindireceğini söyleyen Petkovic, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Ben her zaman oyunu yönlendiren, topa hakim olan bir takım oluşturmayı seçmişimdir. Her zaman oyun içinde aktif olan bir takım olmak, bizim için mantıklıdır.

Genellikle aynı oyun tarzını benimsiyorum. Her zaman oyunu yönlendiren, futbol anlamında agresifliği, aktif olmayı seçen ve takım disiplininden taviz vermeyen bir takım hüviyetinde olacağız. Düşme ile ilgili hiç bir şekilde konuşulmasını istemem. Bir takım kendine inanarak, güvenerek sahada olmalı."

Transfer sürecine de değinen Petkovic, bunun kolay bir süreç olmadığını dile getirerek, "Transfer yapmak kolay değil. Oyun tarzınıza uygun oyuncu bulmak da kolay değil. Kulüple bu konuları konuşuyoruz. Bu süreci aşmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Murat SANDIKÇI/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;