Sandık başında 'evet' suyu dağıtıldı!

Adana'da Anayasa referandumu için oy kullanılan okulların bazılarında üzerinde Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu 'Adana evet diyor' yazan pet su dağıtıldı

Sandık başında 'evet' suyu dağıtıldı!

Adana'da Anayasa referandumu için oy kullanılan okulların bazılarında üzerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu ‘Adana evet diyor’ yazan yarım litrelik pet şişede su dağıtıldı. Polis tutunak düzenledi, ancak dağıtıma engel olunmadı.

Suyun dağıtıldığı okula gelen CHP İl Başkanı Zeydan Karalar, AK Parti'nin bu şekilde su dağıtmasının yasadışı olduğunu öne sürüp, tepki gösterdi. Suyu dağıtanlar ise AK Parti'nin sandık görevlilerine dağıtılan kumanyalarla birlikte verildiğini söyledi.

CHP'nin sandık görevlilerinin haber vermesi üzerine merkez Yüreğir İlçesi'ndeki Tahsilli İlköğretim Okulu’na gelen CHP Adana İl Başkanı Zeydan Karalar, sandık kurulu başkan ve üyelerine, üzerinde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafıyla ‘Adana evet diyor’ yazısı bulunan yarım litrelik su dağıtıldığını fotoğraflarla tespit ettirdi.

Karalar, okul bahçesinde, bina girişinde ve bina içinde çok sayıda polis memuru bulunmasına rağmen seçim yasasına ve Yüksek Seçim Kurulu Kararı’na aykırı olarak su dağıtımının yapıldığını iddia etti. Olay yerine gelen CHP Adana Milletvekili Hulusi Güvel de olaya tepki gösterdi.

CHP Adana İl Başkanı Zeydan Karalar ve Adana Milletvekili Hulusi Güvel, olayın yaşandığı okula gelen ve polis amirine müdahale etmesini istedi. Güvenlik görevlisi, “Biz gereğini yapıyoruz. Arkadaşlarım tutanak tuttular” diye karşılık verdi.

DHA