Sandıklara sahip çıkın!

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Erdoğan ve AK Partililerin “Evet oyları yüzde 53 civarında olacak” açıklamalarının ardından seçmeni şu sözlerle uyardı: Seçimlerin güvenliğinden kaygılıyız. Oyların sayımında hileye karşı uyanık olun. Sandıklara sahip çıkın!

Cuma, 10 Eylül 2010 - 05:00

Sandıklara sahip çıkın!

MHP Genel Merkezi’nde dün partililerle bayramlaşan MHP lideri Devlet Bahçeli hükümete sert mesajlar verdi. Seçimin güvenliği konusunda kaygı taşıdığını söyleyen Bahçeli, “Sayın Başbakan çıtayı yüzde 54-55’de tutuyor. Başbakan Yardımcısı ‘Yüzde 60’ı arzuluyorum ama yüzde 55-53 olabilir’ diyor. Milletin bu konuda endişe ve kaygısı var. Bu açıklamalar sandık kurullarında kurgulanmış bir sonuç sisteminin ortaya çıkabileceğinin önemli işaretleridir” dedi.

‘Mutlaka oy kullanın!’

Halka “Mutlaka sandığa gidiniz” diye çağrıda bulunan Bahçeli şunları söyledi: “Verdiğiniz oyların sahibi olun. Orada sandığın güvenliğini bozabilecek, sayımlarda hile katabilecek davranışlara karşı uyanık olmakta yarar var. Sadece oyunuzu verip, alelacele sandıktan ayrılmak yerine, oralarda bulunarak geleni gideni ne kadar baskı altında oy vermeye yönlendirildiklerine, bunun için nasıl bir propaganda ve faaliyet gösterildiğine şahit olunup gerekli itirazları yapmakta yarar var.” Bahçeli, AK Parti dışındaki siyasi partileri sandığa sahip çıkma çağrısı yaptı.