Sandviç yerken damağı yarıldı

Sandviç yaptığı ekmeğin içindeki metal parça nedeniyle 2 dişi kırılan ve damağı parçalanan 29 yaşındaki Özlem Namal, fırın hakkında şikayetçi oldu

06 Ekim 2010, Çarşamba 13:05
A A

Antalya'nın merkez Kepez İlçesi'nde oturan ev hanımı Özlem Namal, geçen 30 Eylül günü Sakarya Bulvarı'ndaki bir zincir market şubesinden aldığı ekmekle evde sandviç yaptı.

Sandviçi ısırdığında, ekmeğin içerisinde bulunduğu iddia edilen, hamur kesmekte kullanılan bıçak ucuna benzer metal parçası ile 2 dişi kırılan ve damağı parçalanan Namal, bir anda ağzı kanla dolunca acı ve korkuyla baygınlık geçirdi.

2 DİŞİ KIRILDI VE DAMAĞI YARILDI

Yakınları tarafından götürüldüğü Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk tedavisi yapılan Namal, sol üst çenesindeki 2 dişinin kırıldığını ve damağının yarıldığını öğrendi.

Acil Servis doktorlarının ilk müdahalesinin ardından sevk edildiği Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne giden Özlem Namal'ın sol üst damağındaki 6 ve 7'nci dişlerinin hasar gördüğü doktorları tarafından tespit edildi.

1 Ekim günü Adli Tıp Kurumu'ndan da ‘Basit tıbbi müdahale ile giderilemez nitelikte tahribata uğradığını’ gösterir rapor alan Namal, ekmeği satan market ve üreten fırın hakkında polis merkezinde şikayetçi oldu, ardından da Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu.

FIRINDAN GELEN İLGİNÇ CEVAP

Market çalışanlarının durumu ilettiği ekmeği üreten fırından 1 gün sonra haber geldiğini belirten Namal, fırıncıların “Makinelerimizi kontrol ettik, eksik parçamız yok” diye cevap verdiğini söyledi.

Olaydan yarım saat önce marketten ekmek aldığını gösteren alışveriş fişini ve Adli Tıp Kurumu raporlarını da savcılığa delil olarak sunan Özlem Namal, market yetkilileri ve fırın işletmecisinin ‘taksirle yaralama” suçundan yargılanmaları gerektiğini savundu.

Namal, “Ekmekten çıkan metal parçayı, pişen ekmekten ayırmak mümkün değil, birbirine yapışarak bütünleşmişler. Bu metal, o ekmekten çıktı” dedi.

Erol AKKIR/ANTALYA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;