Sanko'dan enerjiye 2 milyar dolar

Enerji sektörüne 2 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını söyleyen Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Konukoğlu, hidroelektrik ve rüzgar santrallarının 2011 yılında devreye gireceğini belirtti

Sanko'dan enerjiye 2 milyar dolar

2011’DE DEVREYE GİRECEK

Sanko Holding enerji yatırımlarına devam ediyor. Enerjide 8-10 ilde toplam 2 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını belirten Sanko Holding Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, önceliği enerji ve hidroelektrik santralları yatırımına verdiklerini söyledi. Konukoğlu, “Devam eden 500-600 milyon dolarlık yatırımımız var. 2010 ve 2011’de devreye girecekler var. Rüzgar enerjisi, hidroelektrik ve baraj yatırımlarımız var. Güneş enerjisinde doğru zamanı bekliyoruz. Gaziantep güneş enerjisine çok elverişli” dedi.

GAZİANTEP İHRACATI ARTACAK

Gaziantep’in ihracatının her gün daha ileriye gittiğini dile getiren Konukoğlu “Şuna inanıyoruz ki 2010’da ihracat daha iyi olacak. Kur bence 1.450 ile 1.550 arasında oynayabilir. Kurun çok büyük düşeceği, çok anormal yükseleceği kanaatinde değilim. Dolardaki faizler ile TL’deki faizler arasında da yine yüzde 50 civarında fark var. TL’deki faizler de düştü. O bakımdan ben doların çok fazla düşeceği kanaatinde değilim. Zaman zaman 1.500-1.550 ortalarında gezecek gibi gözüküyor” diye konuştu.