Şanlıurfa'da 27 Kasım alarmı

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK'nın sözde kuruluş tarihi olan 27 Kasım'da olası eylemlere karşı alarma geçirildi

Cumartesi, 27 Kasım 2010 - 11:06

Şanlıurfa'da 27 Kasım alarmı

Terör örgütü PKK’nın 27 Kasım 1978 olan sözde kuruluş tarihinin 32'nci yıl dönümü nedeniyle, Şanlıurfa’da polis alarma geçti. Kent merkezindeki kamu kurum ve kuruluşları, bankalar ve halkın yoğun bulunduğu noktalarda güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkaran polis, kentin giriş ve çıkışlarını da kontrol altında tutuyor.

Birçok noktada oluşturulan uygulama noktalarında, polis özellikle yabancı plakalı araçları durdurup içinde bulunanları kimlik kontrolünden geçirdikten sonra, araçların içi ile bagajlarını didik didik arıyor.

Korsan gösteri olasılığını da göz önünde bulunduran polis, daha önce terör örgütü lehine eylemlerin yapıldığı semtlerde zırhlı araçlar ile devriye sayısını arttırıp, yayalar üzerinde kimlik kontrolü yapıyor.

Öte yandan, olası eylemlere karşı sık sık telsizler aracılığı ile dikkatli olunması yönünde anonslar yapılırken, nöbet tutan polislere de çelik yelek giymeleri uyarısında bulunuluyor.

Gece boyunca yapılan genel asayiş kontrolleri sırasında polis, hakkında arama kararı bulunan çok sayıda kişiyi de yakalayarak gözaltına aldı.

Hasan KIRMIZITAŞ-Ömer PINAR/ŞANLIURFA (DHA)