Şanlıurfa'da 'Özel Öcalan' Lisesi!

Şanlıurfa'da Ahmet Hamdi Akseki İlköğretim Okulu'nun duvarlarına PKK sloganları yazıldı

Şanlıurfa'da 'Özel Öcalan' Lisesi!

Polis, okulun kapasına ‘Özel Öcalan Lisesi' de yazan kişileri tespit edebilmek için harekete geçti. Dün gece ‘155 ihbar hattını' arayan bazı kişiler, Selçuklu Mahallesi'nde bulunan Ahmet Hamdi Akseki İlköğretim Okulu'nun duvarlarına terör örgütü ve elebaşı Abdullah Öcalan lehine yazılar bulunduğunu söyledi.

İhbarın ardından okula giden polisler, duvarlarda Öcalan ve PKK'yı öven, okulun kadın öğretmenlerine yönelik küfürlerin yazılı olduğunu gördü. Terörle Mücadele Şubesi polislerinin de geldiği okul ve çevresinde araştırma başlatıldı.

Okul ve çevresinde kimseye ulaşılamazken, polisin bir süre ara sokak aralarında yaptığı aramalarda sonuca ulaşılamadı. Polisin bahçesinde yaptığı incelemede, iki bloktan oluşan okulun duvarları ile giriş kapılarına sprey boya ile, ‘PKK’, ‘Öcalan’, ‘Kürdistan’, ‘Serok Apo’ (Başkan Apo), ‘Biji Serok Apo’ (Yaşasın Başkan Apo) ve ‘Özel Öcalan Lisesi’ yazılı olduğunu gördü.

Evlerinden çağrılan okul yetkililerinin de görüşlerine başvuran polis, güvenlik kamerası çalışmayan okul duvarlarındaki yazıları daha sonra mahalleden bulduğu gri renkli boya ile boyayarak kapatmaya çalıştı.

Hasan KIRMIZITAŞ/DHA