Şanlıurfa'da yönetim kavgası

Şanlıurfaspor'un 7 Haziran 2010 tarihinde yapılacak kongresi öncesinde iki grup taraftarı arasında kavga çıkarken, olaylarda 5 kişi yaralandı

Şanlıurfa'da yönetim kavgası

Kavga, saat 15.00 sıralarında Karakoyun iş merkezinde bulunan 63 Şanlıurfa Spor Taraftarları Derneğinde meydana geldi.

İddiaya göre 7 Haziran 2010 tarihinde yapılacak olan Şanlıurfaspor kongresi öncesinde mevcut yönetimi destekleyen ile aday adayı olmaya hazırlanan yönetimi destekleyen taraftarlar arasında kavga çıktı.

Karakoyun İş Merkezi'nde bulunan Taraftarlar Derneği'ni basan 20 kişilik bir grup, içeride bulunanları darp etti. Taş, sopa, sandalyelerin havada uçuştuğu kavgada 5 kişi çeşitli yerlerinden yaralanırken, kavga daha sonra iş merkezi dışına kadar taştı.

Vatandaşların yoğun olduğu bir saatte birbirlerine saldıran iki grubu ayırmaya çalışan polis yetersiz kalınca olay yerine çok sayıda çevik kuvvet polisi çağrıldı. Olay

yerine çok sayıda polis kavgaya karışan ve ellerinde sopaları bulunan taraftarları gözaltına aldı. Bu sırada gözaltı olayına tepki gösteren bir grup taraftar, polis merkezine gitmemek için direndi.

Kavgada sopa darbeleri ile yaralanan şahısların tedavi edilmesi için olay yerine 112 ambulans çağrıldı. Yaralılara olay yerinde müdahale edilirken, iki taraftar grubu arasındaki gerginlik halen devam ediyor.

Gözaltına alınan taraftarlar, bu olayın sorumlusunun şimdiki mevcut yönetimin olduğunu savunarak, yönetici ve kulüp başkanlarını suçladı.Olayla ilgili olarak soruşturma sürüyor.

Ali LEYLAK/ŞANLIURFA (DHA)