Santos dönmek istemiyor

Fenerbahçe yeni sezon için kadrosunu güçlendirmeye çalışırken, hesapta olmayan sorunlarla da karşı karşıya kalıyor

Santos dönmek istemiyor

Geçtiğimiz sezon büyük umutlarla transfer edilen Andre Santos’un Türkiye’ye geri dönmek istememesi ve kendisine takım aramaya başlaması sarı-lacivertli kulübün keyfini kaçırdı.

Sarı-lacivertli forma altında aradığı mutluluğu yakalayamadığını belirten ve menajerine yeni sezonda başka bir takımda oynamak için çalışmalara başlaması talimatını veren Brezilyalı yıldızın ipleri koparmasının an meselesi olduğu vurgulandı.

İspanyol basını Real Madrid ile Santos’un menajeri Carlos Leite arasında pazarlıkların başladığını ileri sürdü. Takımın başına geçen Mourinho’nun özellikle sol kanada takviye istemesi üzerine harekete geçen Sportif Direktör Jorge Valdano’nun, Leite’yi Madrid’e çağırarak ön görüşme yaptığı bildirildi.

Leita’nın, Santos’un Real Madrid’e düşünmeden gelebileceğini ilettiği ancak sözleşmesi devam ettiği için son kararı Fenerbahçe Kulübü’nün vereceğini bildirdiği öğrenildi.

Santos’un yeşil ışık yakması ile birlikte sarı-lacivertli kulüp ile temasa geçmeye hazırlanan Real Madrid’in, Fenerbahçe’nin “hayır” diyemeyeceği bir bonservis ücreti belirlemeye çalıştığı ifade edildi.

Fenerbahçe’de gözlerden uzak kaldığını ve bu yüzden Brezilya Milli Takımı’ndaki yerini kaybettiğini düşünen Andre Santos’un sarı-lacivertli yönetimden transferi konusunda anlayış beklediği de bildirildi.

Bu arada İspanyol basını daha önce adı Atletico Madrid için geçen Santos’a bu kulüpten herhangi bir girişim olmadığını yazdı. Gazeteler, Fenerbahçe’nin isteyeceği rakamı bu kulübün vermesinin imkansız olduğunu, Santos’un Real Madrid’ten başka bir kulübe gidemeyeceğini vurguladılar.

Mehmet Çiftçi/DHA