Santos geldi yolcu kim?

Galatasaray'da Meksikalı Dos Santos transferi sonrasında, hangi oyuncunun gönderileceği merak konusu oldu

Santos geldi yolcu kim?

Galatasaray devre arasında üçüncü önemli transferini gerçekleştirdi. Frank Rijkaard'ın gözdesi Dos Santos da sezon sonuna kadar kiralık olarak sarı kırmızılı formayı giyecek.

Gerçekleşen transfer ise şu anda Galatasaray Kulübü tarafından açıklanamıyor. Nedeni ise Frank Rijkaard'ın "Kewell'ı sözleşmesini feshedin !.." isteğine karşın sarı-kırmızılı kulübün başkanı ve yönetimi bu konuda büyük sıkıntı yaşıyor.

Sarı-kırmızılı yönetim adeta ikiye bölünmüş durumda. Yönetimde Kewell'ı gönderelim diyen de var, hayır Nonda'yı diyen de. En büyük sıkıntıyı ise başkan Adnan Polat yaşıyor. Sakatlığından ötürü Avustralyalı yıldızın gönderilmesi ağırlık kazandı.

Galatasaray formasını giydiği ilk günden beri bütün sarı kırmızılı camianın ve taraftarın hem sevgi hem saygısını kazanmış olan Kewell'ın durumu başkan Polat'ı sıkıntıya sokmuş durumda.

Adnan Polat son derece centilmence bu işin çözülmesini istiyor. Sezon sonunda yeniden Kewell ile sözleşme yapılması da gündemde. Bütün bunlar Kewell'e seçenek olarak sunulmasına rağmen, Avustralyalı yıldızın sarı kırmızılı yönetimden gelen bu teklife son derece kırıldığı öğrenildi.

Seçimin diğer tarafında yer alan Nonda ise parasının tamamının verilmesi halinde kolaylıkla Galatasaray'dan ayrılabileceği sinyalini verdi. Ancak yeni transfer Jo'nun Avrupa Kupası maçlarında oynayamayacak olması Nonda'nın tek şansı olarak duruyor.

Kadir ÇETİNÇALI/İstanbul (DHA)