Sarah Ferguson 'istenmeyen kişi' oldu

Türk yetimhanelerinde çekim yapan ve özel yaşam haklarını çiğnemekle suçlanan Sarah Ferguson 'istenmeyen kişi' oldu

21 Eylül 2009, Pazartesi 15:02
A A

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth, Türkiye’de kılık değiştirerek yetimhanelerde yaşayan çocukların durumunu gözler önüne seren belgesel çeken ve özel yaşam haklarını çiğnemekle suçlanan York Düşesi 59 yaşındaki Sarah Ferguson'u davetliler listesinden çıkararak dışladı. 

OĞLUNUN ESKİ EŞİ

Daily Mail gazetesindeki habere göre, İskoçya’daki Balmoral malikanesinde geçireceği hafta sonu tatili için her yıl yakın akrabalarını davet eden Kraliçe 2'nci Elizabeth, bu yıl adı skandallarla anılan ortanca oğlu Prens Andrew'un eski eşi olan York Düşesi Sarah Ferguson’u davetliler listesinden çıkardı. 

Kraliçe 2'nci Elizabeth’in, York Düşesi Sarah Ferguson’un kızları 21 yaşındaki Prenses Beatrice ile 19 yaşındaki Eugenie’ı kabul ettiği ve torunlarıyla birlikte tatil yaptığı belirtilen haberde, Kraliyet ailesinin, York Düşesi Sarah Ferguson’la aralarına mesafe koymayı tercih ettiği kaydedildi. Sadace 12 ay önce durumun çok farklı olduğu vurgulayan gazete, 1 yıl sonra Sarah Ferguson’un ‘istenmeyen kişi' ilan edildiğini yazdı. Öte yandan, geçen yıl Kraliçe'nin davetliler listesinde yer alan Ferguson’ın, bu yıl adının listede yer almamasına çok üzüldüğü belirtildi. 

PRENS ONUNLA GÖRÜLMEK İSTEMİYOR

Sarah Ferguson'un eski eşi Prens Philip’in, adı skandallarla anılan eski eşi Ferguson’la birarada veya yan yana görülmek istemediği iletildi. Otoriteler, Londra'daki İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunarak 1957’de kabul edilen ‘Ortak Yasal Destek' (Mutual Legal Assistance) kuralları çerçevesinde düşes için resmi bir başvuruda bulundu. Şimdi başvurunun desteklenmesi için gerekli belgeler toplanıyor.

 Aynur TATTERSALL/ LONDRA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;