Sare Davutoğlu kimdir?

Abdullah Gül'ün Türkiye Cumhuriyeti 26. Başbakanı olarak Ahmet Davutoğlu sinyali vermesinin ardından gözler Ahmet Davutoğlu ve ailesinde... Sare Davutoğlu, Ahmet Davutoğlu'nun eşi

21 Ağustos 2014, Perşembe 15:10
A A

Sare Davutoğlu... Türkiye Cumhuriyeti 26. Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşi, Kadın Doğum Uzmanı. Eşiyle Malezya'ya gittiği dönemde o da üniversitenin kliniğinde görev yaptı. Tesettür giyimi tercih eden Sare Davutoğlu halen İstanbul'da kendi muayenehanesinde çalışıyor.

Bazı özel hastanelerde de mesleki faaliyetlerde bulunuyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kız kardeşi Vesile İlden'in dostu olan Sare Davutoğlu, Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak'ın da doktoru.

Sare Davutoğlu, kürtaj karşıtı görüşleriyle tanınıyor. Seminerlere, toplantılara katılıp bu konuda konuşmalar yapıyor. üyesi olduğu, Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı'nın amaçlarından biri de kürtaja karşı mücadele. Vakfın yürüttüğü “Yaşama hakkı-kürtaj” başlıklı projede Sare Davutoğlu da aktif olarak görev aldı. Vakıf, 2006'da kamu yararına çalışan kuruluşlar arasına alındı ve vergi muafiyeti tanındı.