Sarıgül CHP rozetini taktı

Yeniden CHP üyesi olan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül parti üyelik kartını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden aldı. Ankara'da düzenlenen törene binlerce kişi katıldı. CHP lideri Kılıçdaroğlu ve Mustafa Sarıgül, platforma el ele geldi

09 Kasım 2013, Cumartesi 11:05
A A

Sarıgül önce Kılıçdaroğlu'nu makamında ziyaret etti. Daha sonra Sarıgül’e parti üyelik kartı, CHP Genel Merkezi önünde düzenlenen törenle verildi. CHP Genel Merkezi’ndeki programda Sarıgül’e Türkiye Değişim Hareketi’ne (TDH) mensup destekçileri de eşlik etti.

Sarıgül, CHP önünde bekleyen kalabalıkla ilgili olarak ''TDH hareketi olarak 40 bin kişi örgütlü olarak buraya geldik. Ankara'dan gelecek CHP'li kardeşlerimiz hariç'' dedi.

Ankara'da CHP Genel Merkezi önünde binlerce kişilik kalabalık bir grup Sarıgül'e kartının verildiği töreni izledi.

Adobe Flash Player Yükle

Genel merkezin önünde bir platform kurulurken, platformda Atatürk ve Kılıçdaroğlu'nun dev fotoğraflarının ortasında "Evine Hoşgeldin" yazısı asıldı. Alanda "Çare Sarıgül" yazılı sarı flamalar da dikkati çekti. İstanbul'dan gelen çok sayıdaki otobüs nedeniyle genel merkezin civarındaki ana yollarda trafik zaman zaman tıkandı.Ayrıca Genel Merkez'in önünde dev bir balon da getirildi. Balonun üzerinde ise Sarıgül ve Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafı birlikte asılırken, "El ele kol kola omuz omuza" yazılı afiş yer aldı.
     
Organizasyonla ilgili herşeyin kusursuz olması gerektiğini hatırlatan Sarıgül, alana üzerinde "Sevgi Kazanacak" yazılı otobüsün üzerinde geldi.

Sarıgül, Genel Merkez'e yaklaştığında 'Ölesiye özledim seni' ve Genel Merkez'e ulaştığında ise 'Gücüne güç katmaya geldik' çalındı.

KILIÇDAROĞLU VE SARIGÜL ELE ELE GELDİ

>>>CHP SAHNESİNDE TALİHSİZ KAZA

Sahneye CHP lideri ve Sarıgül ele ele geldi.

'BAŞI AÇIK OLAN DA KAPALI OLAN DA BİZİM'

Sarıgül kartını almadan önce yalnızca 4 dakika konuştu.

Sarıgül kısa konuşmasında şunları söyledi:

Barış için özgürlük için demokrasi için Türkiye’mizin her noktasında İstanbullumuzdan bu güzel günü onurlandıran şereflendiren bütün yurttaşlarımı hiçbir siyasi parti gözetmeden Genel Başkanımızı Sayın Kılıçdaroğlu ile  birlikte saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Bu büyük demokratik buluşmaya hoşgeldiniz. Gün birlik günü gün el ele kol kola omuz omuza olma günü… Bu önemli ayda bu muharrem ayında rabbim bizi burada buluşturdu. Tutmuş olduğunuz oruçları Allah’ın makbul eylesin. Genel Başkanımızı Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte diyoruz ki Ramazan ayı da bizi muharrem ayı da bizim. Başı açık olan kardeşimiz de bizim başı kapalı olan da bizi.

'İSTANBUL'UN ANAHTARINI GETİRECEĞİZ'

Genel Başkanımızın olduğu yerde bizim fazla konuşmamamız doğru değil. Artık muhalefetteki son günlerimizi. İstanbul’un anahtarını genel Başkan’a getireceğim. Yolunuz açık olsun Allah’ım hepimizi korusun ışığınız bol olsun.

SARIGÜL'E PARTİ ÜYELİK KARTI VERİLDİ

Sonra CHP lideri, Sarıgül'e parti kartını verdi.

TDH'LİLERE CHP'YE KATILIN ÇAĞRISI

Sarıgül'ün ardından Kılıçdaroğlu bir konuşma yaptı. CHP Genel Başkanı konuşmasında şunları söyledi:

"Bir şeyden emin olmanızı istiyorum. Tek amacımızı var halkın çıkarlarına odaklanmak ve halkın haklarını korumak. Sizi söylediğiniz gibi el ele kol kola omuz omuza yürek yüreğe iktidara yürüyeceğiz. Biz siyaseti halka adanmışlık olarak biliriz. Biz siyaseti cebimizi doldurmak için değil halkın zenginliği için yaparız. Biz siyaseti onurlu Türkiye’ye yüceltmek için yaparız. Biz siyaseti kadın erkek eşitliği için yaparız. Biz siyaseti Türkiye’nin bayrağını uluslararası arenada onurla dalgalandırmak için yaparız.

Türkiye Değişim Hareketi’nin yiğit insanları sizi Cumhuriyet Halk Partisi’nde görmek. Beraber olmak el ele omuz omuza olmak bu mücadeleye katkı vermek için Ankara’ya geldiniz beraber omduk beraber olacağız beraber yürüyeceğiz. Türkiye zor bir süreçten geçiyor, her sabah gazeteleri yurttaşlarımız kaygıyla ellerine alıyor. İşsizlik var yoksulluk var yolsuzluk var. Bizlere düşen görev Türkiye’yi aydınlığa çıkarmak. Bunun yolu beraber olmaktan geçiyor.

'CHP'DE ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLDU'

Türkiye Değişim Hareketi’nin Ankara gelişi, beraber oluşumuz halka bir umut verecektir. Siyaset umut üzerinden yapılır. Ayrılığa gayrılığa yer yok.

CHP’de çok büyük değişikler oldu.

1- Eskiden genel başkan seçilirken herkesin genel başkanın önünde imza atması gerekiyordu.

2- Yüzde 33 cinsiyet kotası getirdi. Kadın kardeşlerimiz daha fazla siyasete girecek dedim

3- Yüzde 10 gençlik kotası getirdik. Siyasette gençlerin önünü açmak zorundayız.

4- Diyorlardı ki siz Sivas’ın ötesine geçemiyorsunuz, bugün CHP değil doğu ABD’den Çin’e kadar her tarafa gidiyor.

CHP'Lİ OLMAK KOLAY DEĞİL

Siyaseti artık halk için yapacağız halkın çıkarları için yapacağız. Küçük olsun benim olsun dönemi bitmiştir.. Büyük olsun Türkiye’nin olsun.
CHP’li olmak kolay değildir. CHP’li olmak kul hakkı yememektir. CHP’li olmak demek kadın erkek eşitliğine inanmaktır, halk için çalışmak demektir. Haremilerin iktidarına karşı savaş vermek demektir.

CHP’li olmak demek bu ülkede bir tek çocuğun bir akşam yatağa aç girmemesini istemek demektir. Özel yaşama saygı duymak, adam gibi adam olmak demektir.

CHP’li olmak her bireyin ben Mustafa Kemal’in demektir. Türkiye Değişim Hareketi, değişim mi yapmak istiyorsunuz,. İşte de CHP burada. Özellikle gençlere sesleniyorum gelin değişimi beraber yapalım. Kişisel hesaplar peşinde olmayacağız, küçük hesaplarla bölünmeyeceğiz.
Bütün kadın kardeşlerime sesleniyorum, AKP’ye oy vermiş kadın kardeşlerime sesleniyorum gelin size seçme ve seçilme hareketini veren CHP’ye oy verin.

'GEZİ'DEKİ GENÇLER TARİH YAZDI'

Türkiye için güzel bir gün. Umudumuzu yedine yeşertmenin günüdür. Birlikte olmanın günüdür. Beraber mücadele vermenin günüdür. Bunu yaptığımız zaman Türkiye’yi çağdaş uygarlığa ulaştıracağız.

Hedef örgütlü toplum olmak, örgütlenmek. Bir şey daha söyleyelim. Gençler umudumuz olan gençler, Gezi olaylarıyla olağanüstü bir gelişmenin altına imza attınız. 

O gençler bir tarih yazdılar. O gençler özgürlük ve demokrasi söyleminin bütün dünyayı haykırdılar. Bir kişi hariç. Sesimiz dünyaya meydan okumaksa sesimiz öyle çıkacaktır. Birisin lütfettiği kadarını değil hakkımız olanı istiyoruz diyor o gençler. Onlara şunu söylüyorum: Korkmayın çekinmeyin. Artık daha güzle bir CHP var. Türkiye Değişim Hareketi CHP ile birlikte.

'İSTANBUL AYAĞA KALKACAK'

İstanbul’u siz çok iyi biliyorsunuz. Sultanahmet’i bile ranta kurban ettiler. İstanbul’u yeniden yağa kaldırmak, İstanbul’u saygın bir dünya markası haline getirmek, bunu yapacak olan biziz. Bunu biz sağlayacağız.

Göreceksiniz İstanbul ayağa kalkacak. Eski görkemli günlerine kavuşacak, insanlar 2,5 saatini trafikte kaybetmeyecek.

Biz cebimizi değil kentimizi düşünüyoruz. Otoriter bir yapının adım adım geldiğini biliyoruz. Sadece biz farkında değiliz bunun. Bütün dünya biliyor.  Kim yaptı bunu Gezi’deki gençler yaptı bunu. Gençlerin ve kadınların olduğu bir CHP Türkiye’nin güvencesidir. "

5

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;