Sarıgül hayvanseverlerle buluştu

Şişli Belediyesi'nin organizasyonunu yaptığı "10'uncu Hayvanseverler Buluşması, Doğaya ve Doğadaki Canlılara Saygı Yürüyüşü" karnaval havasında geçti

04 Ekim 2009, Pazar 13:55
A A

Şişli Belediyesinin her yıl organizasyonunu yaptığı "10’uncu Hayvanseverler Buluşması, Doğaya ve Doğadaki Canlılara Saygı Yürüyüşü", karnaval havasında geçti.

Şişli Meydanı’nda saat 10.30 sıralarında toplanan hayvanseverler, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün alana gelmesiyle yürüyüşe geçti. Etkinliğe Türkiye Jokey Kulübünden getirilen midilliler, develer, atlar ve köpekler renk kattı. Hayvanseverlerin ellerinde pankartlarla destek verdiği yürüyüş sırasında, bazı minikler, midillilerin üzerine binerek fotoğraf çektirdi.

'ŞİŞLİ’DEN DÜNYAYA MESAJ VERİYORUM: DOĞA HEPİMİZİN'

Abide-i Hürriyet Caddesi’nde başlayan yürüyüş, Cevahir Alışveriş Merkezi önüne kadar sürdü. Şişli Belediye Başkanı Sarıgül, önemli bir buluşmada birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Bugün karşılaştığımız küresel ısınmadaki durum, canlılara yeterince bakmadığımızın bir sonucudur. Vatandaşlarımızın, doğadaki tüm canlılara sahip çıkmalarını arzu ediyorum. Şişli’den dünyaya mesaj veriyorum: Doğa hepimizin" dedi.

Yürüyüşün ardından, Kalp Pili ile Yaşayanlar Derneğinin, Okmeydanı’nda bulunan Memorial Hastanesi’nin bahçesinde gerçekleştirdiği ağaç dikme törenine katılan Başkan Sarıgül’e katkılarından dolayı Hastane ve Dernek yöneticileri tarafından plaket verildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;