Sarıgül: İddialar deli saçması

Mustafa Sarıgül, "Önder Sav'ın deli saçması olan açıklamalarını esefle kınıyorum. Başına taş düşse Sarıgül'den bilecekler" dedi

Sarıgül: İddialar deli saçması

CHP Merkez Yürütme Kurulu'na (MYK) Genel Başkan Deniz Baykal'a suikast düzenlemek için yurtdışından bir suikastçının geldiği ihbarı haberi damgasını vurdu. MYK toplantısının ardından CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın konuyla ilgili yaptığı açıklama üzerine, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bir basın toplantısı düzenledi.

"BAYKAL'IN SAĞLIĞI BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR"

Mustafa Sargül , "Önder Sav'ın hedef şaşırtmak için yaptığı açıklamalara cevap vereceğim. Siyasi ahlaka bağdaşmayan bir yöntemle Deniz Baykal'a karşı düzenlenen bir suikast ihbarına adımı karıştırmıştır. Bu son derece gülünç ve çirkin iftiradır. Sayın Baykal'a karşı bir suikast girişimi varsa sonuna kadar kınıyorum" dedi.

"Pazartesi günü hukuki süreç başlatacağım" diye konuşan Sarıgül, "Önder Sav aracılığıyla bir sürü iddialarda bulundular. Bütün davaları kazandık. Bu kez karşılaştığımız iftiralar için pes diyorum. Allah bizleri kuru iftiradan saklasın. Baykal'ın arkadaşlarını ne kadar isabetsiz seçtiğini kamuoyu gördü.

Bu talihsiz açıklama son örneğidir. Başlarına taş düşse Sarıgül'den biliyorlar. Baykal'ın sağlığı benim için çok önemlidir. Yargıdan gerekli cevapları alacaklardır. 15-20 gün önce böyle bir ihbar gelmiş. O zaman niye ortaya çıkmadılar. Şerefli siyaset yapmak için yollardayız. Çamur at izi kalsın mantığıyla hareket etmeyeceğiz. Önder Sav'ı tebrik ediyorum. Oturmuş düşünmüş taşınmış. Ben ne yapabilirim. Ama korkunun ecele faydası yoktur. CHP'deki arkadaşlarımıza da Allah akıl fikir versin. Yıllardır neden iktidarda olamadıkları ortada. Esefle kınıyorum" diye konuştu.

"BU OLAYA SADECE "PES" DİYORUM"

Sarıgül, "Ben bugüne kadar hiçbir rakibime çamur atarak bir adım atmadım. Her zaman mertçe mücadeleyi sevdim. Önder Sav'ın deli saçması olan bu açıklamalarını esefle kınıyorum. Başına taş düşse Sarıgül'den bilecekler. Gündemi değiştirmek istiyorlar. Baykal'ın sağlığı herkese lazım ama bana daha lazım. Sayın Önder Sav defalarca bu konuları konuştu. Defalarca mahkemeye gittik ve hep biz kazandık. Bu olaya sadece "pes" diyorum. Ölüyü bıraktınız diriyi bıraktınız, bu işten nasıl çıkarız dediniz. Madem böyle bir şey vardı da neden o gün konuşmadın. Neden bugünü bekledin Sayın Sav. Baykal'a üzülüyorum. Arkadaşlarını yanlış seçiyor" şeklinde konuştu.

DHA