Sarıgül partiden vazgeçti, CHP'yi destekleyecek

Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi (TDH) partisini kurmaktan vazgeçerek CHP'ye destek vereceğini açıkladı

Sarıgül partiden vazgeçti, CHP'yi destekleyecek

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, parti kurmaktan vazgeçti.Sarıgül, CHP’deki değişime bir fırsat tanımak istediklerini ve Türkiye Değişim Partisi’ni kurmayacaklarını açıkladı.

Sarıgül sözlerine şöyle devam etti: Yurdumuzda değişim zorunludur. Türkiye değişim Hareketi olarak bu inançla tarihi bir görevi üstlenmiştir. Şimdi daha da önemli tarihi bir sorumlulukla karşı karşıyayız. Ülkemize duyduğumuz sorumluluğun gereği Türkiye’nin içinde bulunduğu koşulları dikkate alarak, siyasetteki değişim rüzgarlarına fırsat vermek için bugün bütün Türkiye’nin fedakarlık yapma günüdür.

Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığındaki CHP’nin yurdumuzda bir umut estirdiğini görüyoruz. Yurttaşlarımız CHP’deki değişime bir fırsat tanımak istiyor. Bu koşullarda halkımızın vicdanına, yurttaşlarımızın sesine kulak veriyoruz.

Ve Türkiye Değişim Hareketi her zaman düşünceleriyle yurttaşlarımıza hizmet edecektir.

Ben ve arkadaşlarım çok zor bir karar aldığımızın bilincindeyiz. Parti kurmayacağız.

'KOLTUĞUMUZU DEĞİL CUMHURİYETİ DÜŞÜNDÜK'

CHP’deki değişim rüzgarına fırsat vermek istiyoruz Türkiye Değişim Hareketi’ne gönül veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Onların emeğini unutmam mümkün değil. Herkesin bu fedakarlığı sağduyu ile anlayacağına eminim.

Bazı arkadaşlarımla da az da olsa fikir ayrılığımız var. Ama bu kararı Türkiye Cumhuriyeti için aldık. Türkiye Değişim Hareketi gönüllüsü olan bütün arkadaşlarımla gönül bağımız devam edecek. Parti ve koltukları düşünmek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni düşünmek arasında seçim yapma şansım vardı. Türkiye Cumhuriyeti’ni düşünmeyi seçtik arkadaşlarımla.

KILIÇDAROĞLU: "DESTEĞİ MUTLULUKLA KARŞILIYORUZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül'ün CHP 'yi destekleyeceği yönünde yaptığı açıkmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, "CHP, Türkiye'yi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak ve iktidar seçeneği en güçlü olan parti şu anda. Sayın Sarıgül'ün bu gerçeği görmesi ve CHP'yi desteklemesini mutlulukla karşılıyoruz" dedi. Bunun geçmişteki gibi bir manevra olup olmadığı yönündeki soruya Kılıçdaroğlu, "Geçmiş geçmişte kaldı. Biz geleceğe bakıyoruz. Güzel Türkiye'ye bakıyoruz. Halka umut vermek istiyoruz. Halkın geleceğe daha güvenle bakmasını istiyoruz. Geçmişteki tartışmaları bugün gündeme getirmenin çok yarar getireceğini sanmıyorum" diye cevap verdi.

"HELE OLSUN BAKALIM"

Sarıgül'ün CHP'ye dönmesi gibi bir durumun söz konusu olup olmadığı yönündeki soruya ise Kılıçdaroğlu, "Daha şu an öyle bir talep söz konusu değil. Bizim yorum yapmamız doğru olmaz bu aşamada. Hele olsun bakalım" şeklinde yanıtladı.