Sarıgül: Yüzde yüz kazandık

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Esenler ve Bağcılar'da halka hitap etti

21 Kasım 2013, Perşembe 08:49
A A

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Esenler ve Bağcılar'da vatandaşlarla buluştu.

Sarıgül'ü taşıyan seçim otobüsüne çok sayıda Cumhuriyet Halk Partili ve Türkiye Değişim Hareketi üyesi vatandaşlar eşlik etti.

Seçim otobüsüyle önce Esenler'e gelen Sarıgül, buradaki kalabalıktan bir kişiyi gösterek, "Gözümüz aydın seçimi kazandık. Ama niye biliyormusunuz? Aramızda bir arkadaş var. Hiçbir batan gemiye binmez. Yürüyen gemiye biner. O geldiğine göre biz seçimi yüzde yüz kazandık" dedi.

Sarıgül, "Makamım, mevkim, yerim, yurdum ne olursa olsun, kibirlenme olmadan, böbürlenme olmadan yoluma devam edeceğim. Kibirlenenleri ve böbürlenenleri Allah'ım da sevmez, kul da sevmez. Hiç bir endişeniz olmasın. Nasıl 15 yıldır, sizlerden hiç bir zaman ayrılmadıysam, bundan sonra da hiç bir siyasi parti farkı gözetmeden, bütün yurttaşlarımla beraber olacağım" diye konuştu.

Konuşmasının sonunda tüm siyasi partilere başarılar dileyen Mustafa Sarıgül, "Bu seçimlerin demokratik bir ortamda geçmesini arzu ediyorum, bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum, hiçbir endişeniz olmasın, Esenler'de tünelin ucundaki ışığı gördüm. Sizin de ışığınız bol olsun, Allah'ım sizi her zaman korusun" ifadelerini kullandı.

"SEÇİMLERİ DEMOKRASİ BAYRAMI OLARAK GÖRÜN"

Esenler’in ardından Bağcılar’a giden Sarıgül, Bağcılar Meydanı’nda vatandaşlara seslendi. Sarıgül, "Bu meydandaki bütün kardeşlerimden ricam şu; Seçimleri demokrasi bayramı olarak görün. Seçimlerde rekabet her zaman olacak. Ama hasım değiliz. Kavgadan yana olmayacağız. Kinden yana olmayacağız. Biz istiyoruz ki İstanbul’umuzda kin dönemi, nefret dönemi bitsin. Sevgi dönemi, barış dönemi, özgürlük dönemi başlasın" şeklizde konuştu.

İstanbul’a bütün yurttaşlar için geldiklerinin altını çizen Sarıgül konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Her siyasi partiye oy veren yurttaşlarımızı kucaklamak için geldik. Sizden ricam şu; AK Parti’ye oy veren kardeşlerimizle konuşacaksınız, onların yüzde 20’si bize oy vermeye hazır. Yaptığımız ankaretlerde, kamuoyu yoklamalarında, AK Parti’ye oy verenler arasında yüze 18.7’si  ’Ben Sarıgül’e oy veririm’ diyor. MHP, BDP, ANAP,DYP, SP, DSP ’ye oy veren tüm yurttaşlarımızla konuşacaksınız. Onları mutlaka ve mutlaka ikna edeceksiniz. Bize oy veren yurttaşlarımız, bize oy verdikleri için bir tek gün pişman olmayacak"

Sarıgül daha sonra CHP Bağcılar İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, ilçeden ayrıldı.

DHA-Genel - Türkiye-İstanbul - İdris TİFTİKÇİ

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;